نشست خبری استاندار فارس با اصحاب رسانه

استاندارفارس با بیان این که اعتیاد محصول عملکرد ناقص جامعه در ابعاد اخلاقی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی است، گفت: هم حاکمیت و هم مردم باید در قبال معتادان احساس مسئولیت داشته باشند و برای درمان و مراقبت از آنان تلاش کنند.

به گزارش پیام خبر، «عنایت الله رحیمی»، امروز (سه شنبه 18 آذر) در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان با بیان این که اعتیاد یک بیماری است که باید با توجه به نظر متخصصان درمان شود، گفت: اعتیاد یک بیماری چند وجهی محسوب می شود که هم خود فرد مقصر است و هم از مسیرهای مختلفی این بیماری به او منتقل شده است.
استاندار فارس با اشاره به این که جمع آوری معتادان متجاهر در کمپ های نگهداری با هدف التیام بخشی از دردهای جامعه و ایجاد آرامش برای سایر مردم صورت می گیرد، افزود: از آن جا که اعتیاد محصول عملکرد اجتماعی است و همه ما در بروز آن مقصر هستیم باید تلاش کنیم وظیفه خود را در این زمینه بر عهده گرفته و برای کاهش آلام مردم تلاش کنیم.
وی با تاکید بر زمینه سازی برای مشارکت بیشتر مردم و خیرین در زمینه نگهداری و بازپروری معتادان، ادامه داد: باید تلاش کنیم زمینه اشتغال تعدادی از معتادان را با ارائه آموزش های فنی و به کارگیری آنان در برخی کارگاه ها همراه با مشوق هایی برای کارفرماها فراهم کنیم.
استاندار فارس اظهارداشت: باید ضمن قطع زنجیره ناسالم تامین و مصرف موادمخدر برای معتادان برای تامین زنجیره های صحیح و مولد که معتادان را از محیط های پرخطر دور و به فعالیت های مثبت وادار می کند تلاش کنیم.
 رحیمی افزود: اگر اتباع بیگانه به عنوان کودکان کار در خیابان فعالیت کنند باید با ارائه تذکرات قانونی، بر اساس مقررات با آن ها برخورد لازم صورت گیرد؛ زیرا هیچ یک از اتباع خارجی، مجاز شکستن قوانین و مقررات کشور نیستند و در این زمینه باید تدابیر لازم باید اندیشیده شود.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس تاکید کرد: تعدادی از مردم و خیرین با اندیشه خیرخواهانه و احساس مسئولیت اجتماعی، اقدام به تهیه اماکنی برای اقامت و نگهداری از کودکان کار کرده اند که باید این اقدام باید مورد حمایت و تقدیر قرار گیرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.