کد خبر: 7602
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
حمید جورکش مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری شیراز

مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز گفت:از شهرداری شیراز امیر سوداگران مشاور شهردار در امور فناوری اطلاعات و مدیر پروژه شیراز هوشمند در این کنفرانس بین المللی شرکت کرد.

به گزارش پیام خبر، مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز در خصوص هشتمین دوره کنفرانس بین‌المللی شهرهای هوشمند بخارست عنوان کرد: این رویداد بین‌المللی با عنوان «spotlight ۲۰۳۰» روزهای سوم و چهارم دسامبر سال‌جاری میلادی به میزبانی دانشگاه علوم سیاسی و مدیریت دولتی بخارست برگزار شد و از شهرداری شیراز نیز امیر سوداگران مشاور شهردار در امور فناوری اطلاعات و مدیر پروژه شیراز هوشمند در این کنفرانس بین المللی شرکت کرد.

حمید جورکش گفت:در کنفرانس بین‌المللی شهرهای هوشمند مدیر پروژه شیراز هوشمند نیز دستاوردها و تجربیات شیراز در خصوص سیستم اطلاع رسانی ترافیکی هوشمند را ارائه کرد.

وی با اشاره به اینکه کنفرانس بین‌المللی شهرهای هوشمند به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین برگزار شد، افزود: این کنفرانس با حضور شهرداری شیراز، مشهد و قم و با همکاری سفارت ایران در بخارست برگزار شد.

مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز افزود: نمایندگانی از کشورهای مختلف همچون ایتالیا، دانمارک، بلغارستان، آفریقای جنوبی، آلمان، اسلوونی، اتریش، لهستان، هند و ایرلند در این رویداد شرکت کردند و در ارتباط با ابعاد گوناگون تحول شهرهای هوشمند دستاوردها و تجربیات خود را به اشتراک گذاشتند.

وی ضمن اشاره به محورهای اصلی برگزاری این رویداد گفت: ارگان‌های دولتی، بخش‌های خصوصی، نهادهای آکادمیک و مجامع مهندسی از سراسر جهان در کنفرانس بین‌المللی spotlight ۲۰۳۰ برای بحث و تبادل نظر پیرامون مباحث مرتبط با شهرهای هوشمند گرد هم می‌آیند.

جورکش عنوان کرد: دولت هوشمند، محیط زیست هوشمند، امنیت هوشمند، فناوری هوشمند، اقتصاد هوشمند، انسان (افراد) هوشمند، تحرک هوشمند، زندگی هوشمند و گرایش های آینده (کشور هوشمند) از جمله محورهای این کنفرانس بود.

وی با بیان اینکه نخستین دوره این کنفرانس در سال ۲۰۱۳ برگزار شد و برگزاری آن به صورت سالانه تداوم داشته است، افزود: ارتباط با نهادهای معتبر بین‌المللی درخصوص مسائل مختلف همچون هوشمندسازی از رویکردهای شهرداری شیراز است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.