کد خبر: 7603
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
پروژه منطقه 10 شهرداری شیراز

شهردار شیراز گفت: ۳۲ پروژه در منطقه ۱۰ که شامل ۱۲ پروژه شاخص است با هدف افزایش کیفیت زندگی شهروندان ساکن در محدوده شمال غرب شیراز در حال اجراست.

به گزارش پیام خبر، شهردار شیراز در بازدید از پروژه های شهرداری منطقه ۱۰ با بیان اینکه هم اکنون ۳۲ پروژه که شامل ۱۲ پروژه شاخص است با هدف افزایش کیفیت زندگی شهروندان ساکن در محدوده شمال غرب شیراز در حال اجراست، عنوان کرد: رویکرد مجموعه مدیریت شهری احداث بوستان هایی با امکانات فرهنگی و ورزشی است تا مجموعه ای کامل برای پوشش تمامی سلایق و خواسته های شهروندان اجرا شود و بوستان نهراعظم نمونه عملی از این رویکرد است.

حیدر اسکندرپور در حاشیه بازدید از بوستان نهراعظم گفت:  بوستان نهراعظم در دو فاز در حال احداث است. فاز نخست پروژه شامل چهار هکتار فضای سبز و ورزشی همچون مسیر دوچرخه سواری، زمین فوتبال چمن مصنوعی و ... و فاز دوم به مساحت هفت هکتار شامل فضاهای اجتماعی و فرهنگی همچون آمفی تئاتر روباز در حال احداث است.

وی با بیان اینکه بوستان نهر اعظم نیازهای تفریحی و ورزشی یک خانواده را در سنین متفاوت از کودکی تا بزرگسالی و سالمندی برطرف می کند، اضافه کرد: علاوه بر مسیر دوچرخه سواری و پیاده روی بزرگسالان، در فاز دوم این پروژه مسیر دوچرخه سواری کودکان نیز اجرا می شود تا فضایی امن و ایمن برای دوچرخه سواری بچه ها فراهم شود.

شهردار شیراز نوید داد: تلاش داریم فاز نخست پروژه بوستان نهر اعظم را در دهه فجر سال جاری افتتاح کنیم.

نوذر امامی عضو شورای اسلامی شهر شیراز و ناظر شورا در شهرداری منطقه ۱۰ نیز در این بازدید گفت: با وجود اینکه شرایط اقتصادی سخت و بیماری کرونا بر شهر و کشور حاکم است اما در همه مناطق یازده گانه شیراز پروژه های عمرانی بسیاری در حال اجراست. بوستان نهراعظم نیز فضای شهری مناسب و مکانی را برای ورزش و فعالیت شهروندان فراهم می کند.

امامی افزود: بیش از ۹۷ میلیارد پروژه در منطقه ۱۰ در حال اجراست و در متمم و اصلاحیه بودجه این میزان به ۱۹۷ میلیارد افزایش یافته است که نشان می دهد که شهرداری منطقه ۱۰ با توان بالا در حال اجرای پروژه های مختلف برای شهروندان است.

وی با اشاره به بازدید شهردار از پروژه های مختلف سطح شهر گفت: بازدید مستمر شهردار از پروژه ها باعث افزایش کیفیت و سرعت اجرای پروژه های مناطق یازده گانه می شود.

بهسازی و زیباسازی ورودی غربی شیراز

حیدر اسکندرپور در حاشیه عملیات اجرایی کف سازی، مناسب سازی و پیاده روسازی ضلع جنوبی بولوار دکتر حسابی گفت: بهسازی فضای سبز و زیباسازی ورودی های شیراز از جمله رویکردهای ما است و در این راستا شهرداری منطقه ۱۰ در ورودی شمال غرب شیراز شامل بولوار دکتر حسابی و میرزای شیرازی در حال اجرای پروژه است.

شهردار شیراز ادامه داد: از پل جهاد تا زیرگذر میلاد فضای سبز رفوژ میانی بهسازی و مسیر پیاده راه و دوچرخه نیز در میاده رو حاشیه بولوار اجرا می شود.

وی با بیان اینکه با اجرای این پروژه ها تلاش داریم فضاهای مرده و غیرقابل استفاده شهری را زنده سازی و در اختیار شهروندان قرار دهیم، افزود: این مسیر با نورپردازی، مناسب سازی و اجرای مبلمان تبدیل به یک فضای شهری می شود.

مهران بهرامی نژاد شهردار منطقه ده شیراز نیز در ادامه گفت: عملیات کف سازی، مناسب سازی و پیاده روسازی ضلع جنوبی بولوار دکتر حسابی به طول ۳.۸ کیلومتر از پل شهدای جهاد آغاز و تا زیرگذر میلاد ادامه دارد. جداره های این مسیر با اجرای کاشی شکسته و نقاشی دیواری زیباسازی و باغچه ها و فضای سبز نیز بهسازی می شود.

آسفالت تمامی معابر خاکی شهرک انجیره

شهردار شیراز همچنین در بازدید از شهرک انجیره گفت: پروژه بلوار ۳۰ متری انجیره با ۱۵ هزار متر مربع عملیات آسفالت اجرا و کمک شایانی را به رفت و آمد اهالی شهرک تازه الحاق شده انجیره کرده است. همچنین عملیات تعریض دو پل بزرگ در ابتدا و انتهای این بلوار با اعتبار بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال توسط شهرداری منطقه ۱۰ شیراز در حال اجراست.

اسکندرپور نوید داد: معابر داخلی شهرک انجیره آسفالت شده است و حتی یک معبر خاکی در این شهرک تازه الحاق شده به شیراز وجود ندارد.

امامی عضو شورای اسلامی شهر شیراز و ناظر شورا در شهرداری منطقه ۱۰ نیز گفت: شهرک انجیره در سال ۹۸ با تصویب شورای اسلامی شهر به صورت منفصل به شیراز الحاق شده است. هم اکنون بولوار ۳۰ متری انجیره و پل آن در حال اجراست که باعث تسهیل در رفت و آمد شهروندان ساکن در این منطقه می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

استان ها

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.