کد خبر: 7604
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۳
دکتر علی اکبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۹ نفر از مبتلایان به کرونا در فارس جان خود را از دست دادند و تعداد جان باختگان از زمان شیوع تاکنون به ۲ هزار و ۷۱۷ نفر رسید.

به گزارش پیام خبر، «علی اکبری» بعد از ظهر سه شنبه 18 آذر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هم اکنون هزار و ۳۷۴ بیمار مثبت قطعی و یا مشکوک به کروناویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند، وضعیت ۳۲۴ نفر از این بیماران را وخیم اعلام کرد و از ارائه مراقبت‌های ویژه درمانی به آنان خبر داد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: مجموع تست‌های تشخیصی انجام شده از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۵۱۶ هزار و ۵۸۷ مورد است و  با بررسی تست‌های انجام شده، تاکنون ۱۵۳ هزار و ۸۵۳ بیمار مثبت قطعی در استان فارس شناسایی شده است.

وی با ابراز تاسف از جان باختن ۱۹ هم استانی مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در استان فارس، مجموع جان باختگان این بیماری از ابتدای شیوع تا امروز را دو هزار و ۷۱۷ نفر اعلام کرد.

به گفته این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ۱۴۴ هزار و ۸۹۵ نفر نیز از ابتدای شیوع بیماری تاکنون بهبود یافته و از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

 اکبری در ادامه با بیان اینکه طی روزهای اخیر آمار بیماران بستری در استان روند کاهش نسبی داشته است، این را نشانه محدودیت‌های اجرایی و همت مردم در رعایت توصیه‌های بهداشتی دانست.

وی از عموم مردم خواست تا برای مدیریت بهتر بیماری در استان و کاهش چرخه‌های انتقال بیماری، نسبت به تداوم همکاری‌ها و رعایت پروتکل‌ها، اهتمام جدی داشته باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.