کد خبر: 7604
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۳
دکتر علی اکبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۹ نفر از مبتلایان به کرونا در فارس جان خود را از دست دادند و تعداد جان باختگان از زمان شیوع تاکنون به ۲ هزار و ۷۱۷ نفر رسید.

به گزارش پیام خبر، «علی اکبری» بعد از ظهر سه شنبه 18 آذر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هم اکنون هزار و ۳۷۴ بیمار مثبت قطعی و یا مشکوک به کروناویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند، وضعیت ۳۲۴ نفر از این بیماران را وخیم اعلام کرد و از ارائه مراقبت‌های ویژه درمانی به آنان خبر داد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: مجموع تست‌های تشخیصی انجام شده از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۵۱۶ هزار و ۵۸۷ مورد است و  با بررسی تست‌های انجام شده، تاکنون ۱۵۳ هزار و ۸۵۳ بیمار مثبت قطعی در استان فارس شناسایی شده است.

وی با ابراز تاسف از جان باختن ۱۹ هم استانی مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در استان فارس، مجموع جان باختگان این بیماری از ابتدای شیوع تا امروز را دو هزار و ۷۱۷ نفر اعلام کرد.

به گفته این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ۱۴۴ هزار و ۸۹۵ نفر نیز از ابتدای شیوع بیماری تاکنون بهبود یافته و از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

 اکبری در ادامه با بیان اینکه طی روزهای اخیر آمار بیماران بستری در استان روند کاهش نسبی داشته است، این را نشانه محدودیت‌های اجرایی و همت مردم در رعایت توصیه‌های بهداشتی دانست.

وی از عموم مردم خواست تا برای مدیریت بهتر بیماری در استان و کاهش چرخه‌های انتقال بیماری، نسبت به تداوم همکاری‌ها و رعایت پروتکل‌ها، اهتمام جدی داشته باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل