کد خبر: 7610
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴
علی همتی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از بهبودی ۱۴۶ هزار و ۳۰ بیمار مبتلا به کروناویروس در فارس از ابتدای شیوع تا کنون خبر داد و گفت: موارد یاد شده از بیمارستان های استان ترخیص و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

به گزارش پیام خبر، «عبدالرسول همتی» با اعلام این آمار در استودیو سلامت فارس، از انجام ۵۱۸ هزار و ۸۶۵ مورد تست در آزمایشگاه های تشخیصی مولکولی استان از ابتدای شیوع این بیماری تا نوزدهم آذر خبر داد و افزود: بر اساس آخرین بررسی ها، ابتلای ۱۵۴ هزار و ۵۰۶ نفر به قطعیت رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز  همچنین با اعلام موارد بیماران مشکوک و یا علامت دار که در مراکز درمانی استان بستری هستند، عنوان کرد: هم اکنون از مجموع هزار و ۲۲۳ بیمار بستری مشکوک و علامت دار به بیماری کووید۱۹، ۳۰۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت های ویژه بستری بوده و خدمات درمانی دریافت می کنند.

وی در ادامه با آرزوی سلامتی برای تمامی مبتلایان، اعلام کرد: آخرین آمار مربوط به کروناویروس در استان فارس نشان می دهد که متاسفانه با مرگ ۳۳ هم استانی دیگر طی روز گذشته، مجموع آمار جانباختگان این بیماری در استان به دو هزار و ۷۵۰ نفر رسیده است.

این مقام مسئول در دانشگاه با تاکید بر عزم جدی همگانی برای ادامه روند رعایت اصول بهداشتی، از مردم خواست تا ضمن استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در دورهمی های خانوادگی و تجمعات، شستشو و ضدعفونی کردن مرتب دست ها و رعایت فاصله فیزیکی را نیز جدی بگیرند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل