کد خبر: 7614
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۸
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
حمیدرضا ایزدی رییس سازمان صمت استان فارس

رئیس سازمان صمت فارس گفت:بیش از ۷۵ هزار بازرسی در استان فارس انجام شده است، که طی آن برای ۴ هزار و ۹۱۸ متخلف پرونده تخلف به ارزش ۹۹۵ میلیارد و ۶۵۱ میلیون ریال تشکیل شده است.

به گزارش پیام خبر، رئیس سازمان صمت فارس با بیان اینکه از تعداد ۴۲۴ بازرسی به عمل آمده از انبارها، عمده فروشان و شرکتهای پخش، ۳۶ واحد متخلف شناسایی و پرونده تخلف برای آنها تشکیل شده است، عنوان کرد: طی یک ماه و نیم گذشته بیش از ۳۰۷ میلیارد ریال پرونده تخلف احتکار، فروش اجباری و عدم اعلام موجودی در استان تشکیل گردیده است.

حمیدرضا ایزدی در خصوص کالاهای احتکاری گفت:  از تعداد ۳۶ پرونده یاد شده، ۲۱ پرونده مربوط به تخلف احتکار است، که پرونده تخلف آنها بالغ بر ۲۶۸ میلیارد و ۲۱۵ میلیون و ۵۱۸ هزار ریال می باشد، کالاهای مورد احتکار کشف شده، شامل: روغن خوراکی، قند، برنج، کود شیمیایی، خودرو، روغن موتور، لاستیک و پیاز بوده است.

وی ادامه داد: همچنین ۸ پرونده مربوط به تخلف فروش اجباری بوده، که ارزش ریالی این پرونده ها ۲۲ میلیارد و ۳۰۱ میلیون ریال است و عمده کالاهای مورد تخلف شامل: مواد غذایی، ماکارونی، شکر، شوینده ها، کیک و رب گوجه فرنگی بوده است.

ایزدی افزود: ۷ پرونده به دلیل تخلف عدم اعلام موجودی به ارزش بیش از ۱۶ میلیارد و ۵۲۵ میلیون ریال تشکیل شده است. این متخلفین موجودی کالاهای خود را از جمله: پوشک بچه، مواد غذایی، روغن خوراکی و سیمان را اعلام ننموده اند.

رئیس سازمان صمت فارس تصریح کرد:  از ابتدای امسال تا نیمه آذر ماه سال جاری، بیش از ۷۵ هزار بازرسی در استان فارس انجام شده است، که طی آن برای ۴ هزار و ۹۱۸ متخلف پرونده تخلف به ارزش ۹۹۵ میلیارد و ۶۵۱ میلیون ریال تشکیل و برای صدور رای به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارجاع شده است.

وی تاکید کرد: بازرسان این سازمان روزانه به طور قاطع در بازار حضور دارند و با بر هم زنندگان نظم بازار، محتکران، گرانفروشان، کم فروشان و ... بدون هیچ اغماضی برخورد می کنند و البته در این مسیر نمی توان تلاشهای ناظران افتخاری را نیز نادیده گرفت.

رئیس سازمان صمت فارس ضمن تشکر از همراهی مردم با بازرسان برای مبارزه با برهم زنندگان نظم بازار، از آنها خواست: چنانچه مردم مشاهده کردند کالایی در منازل احتکار می شود و یا شاهد هر گونه تخلف اقتصادی و صنفی دیگر بودند، موارد را از طریق سامانه ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت و یا تلفن ۳۲۳۴۰۰۰۰ ستاد خبری اتاق اصناف اطلاع رسانی نمایند، تا بازرسان در اسرع وقت موضوع را مورد بررسی و رسیدگی قرار دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

استان ها

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.