کد خبر: 7615
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷
تور استانبول

با اعلام زمان بندی برخی کشور ها برای تزریق واکسن کرونا، افرادی با تبلیغات تور ترکیه ویژه تزریق واکسن کرونا قصد سودجویی از شرایط موجود را دارند.

به گزارش پیام خبر، با آغاز ساخت واکسن کرونا و شروع تزریق واکسن در انگلستان، رایزنی های کشور های مختلف برای خرید این واکسن آغاز شده است، اما در این میان در ایران تبلیغ «تور ترکیه ویژه تزریق واکسن کرونا» ماهی گرفتن از شرایط کمبود واکسن کرونا است و  سواستفاده ای از این شرایط است.

این تور که شروع قیمت آن از ۱۲ میلیون تومان ذکر شده است، شعار سفر و سلامتی را برای خود انتخاب کرده و وعده تزریق واکسن کووید ۱۹ و یک روز گردش رایگان را می دهد که برای اواخر دی ماه برنامه ریزی شده است.

همه این تبلیغات و وعده ها در حالی داده شده که وزارت بهداشت ترکیه همچنان در حال رایزنی برای خرید واکسن کرونا  با روسیه، چین و فایزر آمریکا است.

ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در خصوص این تبلیغ عنوان کرد: فکر نمی‌کنم این تبلیغ کار یک آژانس مسافرتی باشد.

حرمت‌الله رفیعی، رییس هیات‌مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی در خصوص این تور و تبلیغات آن گفت: این تبلیغ و تور به احتمال زیاد نمی‌تواند کار یک آژانس باشد. ما آژانسی نداریم که در سه نقطه کشور شعبه داشته باشد. مهم‌تر از آن،  نکته‌ای است که تور به انگیزه آن تبلیغ شده است؛ ترکیه هنوز برای تمام شهروندانش واکسن کووید ۱۹ را تامین نکرده، چطور می‌تواند برای مسافر خارجی واکسن داشته باشد!؟

وی اضافه کرد: نشانه‌های فرصت‌طلبی و سوءاستفاده در این تبلیغ مشهود است، اما مجوز این تور را که ما یا وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نداده‌ایم، در نتیجه نیروی انتظامی باید وارد عمل شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل