سعید نمکی وزیر بهداشت

وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه مشکلات در حال گره گشایی است و به زودی واکسن وارداتی کرونا برای تزریق در گروه های آسیب پذیر وارد کشور خواهد شد.

به گزارش پیام خبر، امروز وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در رصدخانه سلامت وزارت بهداشت در خصوص واردات واکسن کرونا گفت: تهیه واکسن کرونا تحت تاثیر فشارهای ناجوانمردانه آمریکایی ها و مشکلات در نقل و انتقال پول قرار داشت که خوشبختانه مشکلات در حال گره گشایی است و به این ترتیب به زودی واکسن وارداتی کرونا برای تزریق در گروه های آسیب پذیر وارد کشور خواهد شد.

 سعید نمکی در خصوص واکسن تولید داخل  افزود: همچنین با کار گسترده انجام شده در داخل کشور، واکسن داخلی به عنوان افتخار ملی در خدمت مردم عزیز خواهد بود و در نشست آتی گزارش آن را به مردم ارائه خواهم داد.

وی در خصوص شرایط مرگ و میر بر اثر کرونا در کشور گفت: ما در گذشته مرگ حدود ۵۰۰ نفر را داشتیم که داغ سینه سوزی بود و به دنبال اقدامات انجام شده امروز مرگهای زیر ۳۰۰ نفر را تجربه می کنیم هر چند که هنوز هم روزهای غم انگیزی بوده و مرگ هر شهروند در هر جای دنیا ملال انگیز است و امروز هم بیش از ۲۹۰ خانواده را در کشورمان داغدار دیدیم، به دنبال اقدامات انجام شده میزان مرگ و میرها به زیر ۳۰۰ رسیده است و و ان شاالله به سمت ۲۰۰ و پایین تر حرکت خواهد کرد.

نمکی اضافه کرد: تعداد تست های کرونا امروز به ۷۰ هزار رسید و در روزهای آینده به ۱۰۰ و ۱۲۰ هزار خواهد رسید و به این ترتیب بیماریابی بییشتری را تجربه می کنیم و به دلیل تشخیص زودرس، بیماران بدحال کمتری روانه بیمارستان ها می شوند و مرگ و میرها نیز کاهش خواهد داشت.

وی در خصوص وضعیت شهرها بیان کرد: امروز به ۳۴ شهر قرمز و ۲۶۰ شهرستان نارنجی و ۱۵۴ شهرستان زرد رسیده‌ایم؛ در یکم آذر ماه کشور قرمز رنگ بود و در ۱۱ آذر شهرهای قرمز کمتر و نارنجی بیشتر شد و امیدواریم روند خروج رنگ قرمز از نقشه را بیشتر شاهد باشیم.

وزیر بهداشت تاکیید کرد: بزرگترین اضطراب ما عادی انگاری است و با سفید شدن شهرها خطر عادی انگاری بیشتر می شود و این در حالی است که چاره ای جز رعایت فاصله گذاری اجتماعی نداریم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل