کتاب «لباس رزم من امروز سفید است»

کتاب «لباس رزم من امروز سفید است» نوشته «بهاره دانشگر» که برای پاسداشت زحمات «مدافعان سلامت» نوشته شده، از سوی «نشر شاهد» منتشر شد.

به گزارش پیام خبر، «لباس رزم من امروز سفید است» که نخستین تجربه نویسنده در نگارش کتاب است با زبانی ساده و بدون تکلّف زندگی یک مادر و دختر در روزهای نخست کرونا را روایت می کند. کتاب دیالوگ محور است و اگرچه راوی دختر خانواده است اما نکات کلیدی کتاب از زبان مادر بیان می شود.

داستان این گونه آغاز می شود که فصل بهار است، پدر خانواده به ماموریت رفته، مادر و دختر در خانه تنها هستند و این تنهایی را با صمیمیت در کنار هم می گذرانند. از دلتنگی هایشان می گویند و از شرایط سختی که به واسطه کرونا برای مردم و مدافعان سلامت ایجاد شده اما یکی از نقاط قوت داستان آنجایی است که مادر به ارتباط دادن رشادت های رزمندگان دیروز به رزمندگان مدافع سلامت امروز می پردازد و قصه شهید خلبان «حسن صلح جو» را تعریف می کند؛ خلبانی که هنگام آوردن مجروح های شیمیایی به تهران، در هواپیما به مجروحان سر می زند، به تهران که می رسند، به خانه رفته و صورت دخترش را می بوسد و دخترش به واسطه بوسه پدر، شیمیایی می شود.

کتاب «لباس رزم من امروز سفید است» نوشته «بهاره دانشگر» با شمارگان 1100 نسخه و به قیمت 15 هزار تومان به تازگی از سوی «نشر شاهد» منتشر شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل