کتاب «لباس رزم من امروز سفید است»

کتاب «لباس رزم من امروز سفید است» نوشته «بهاره دانشگر» که برای پاسداشت زحمات «مدافعان سلامت» نوشته شده، از سوی «نشر شاهد» منتشر شد.

به گزارش پیام خبر، «لباس رزم من امروز سفید است» که نخستین تجربه نویسنده در نگارش کتاب است با زبانی ساده و بدون تکلّف زندگی یک مادر و دختر در روزهای نخست کرونا را روایت می کند. کتاب دیالوگ محور است و اگرچه راوی دختر خانواده است اما نکات کلیدی کتاب از زبان مادر بیان می شود.

داستان این گونه آغاز می شود که فصل بهار است، پدر خانواده به ماموریت رفته، مادر و دختر در خانه تنها هستند و این تنهایی را با صمیمیت در کنار هم می گذرانند. از دلتنگی هایشان می گویند و از شرایط سختی که به واسطه کرونا برای مردم و مدافعان سلامت ایجاد شده اما یکی از نقاط قوت داستان آنجایی است که مادر به ارتباط دادن رشادت های رزمندگان دیروز به رزمندگان مدافع سلامت امروز می پردازد و قصه شهید خلبان «حسن صلح جو» را تعریف می کند؛ خلبانی که هنگام آوردن مجروح های شیمیایی به تهران، در هواپیما به مجروحان سر می زند، به تهران که می رسند، به خانه رفته و صورت دخترش را می بوسد و دخترش به واسطه بوسه پدر، شیمیایی می شود.

کتاب «لباس رزم من امروز سفید است» نوشته «بهاره دانشگر» با شمارگان 1100 نسخه و به قیمت 15 هزار تومان به تازگی از سوی «نشر شاهد» منتشر شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.