لاستیک

مدتی پیش قیمت لاستیک برای بار سوم افزایش یافت. اما شرایط در بازار به چه صورت است؟

به گزارش پیام خبر، این روزها به طور کلی هزینه نگهداری خودرو به شدت بالا رفته و تعویض حتی ساده‌ترین قطعات و لوازم ممکن است به شدت گران تمام شود. یکی از مواردی که دیر یا زود نیاز به تعویض آن پیدا خواهید کرد همین تایر خودرو است. تایرها نیز با توجه اندازه، برند سازنده و این که داخلی یا خارجی باشند قیمت‌های متفاوتی دارند. در این نوشتار قصد داریم به وضعیت قیمت انواع تایرهای خودرو در بازار بپردازیم.

یک جفت تایر ارزان چند؟

اگر بخواهید تایر ارزان قیمت بخرید یکی از راه‌ها خرید نمونه هایی است که به صورت دولتی توزیع می‌شوند. که البته این نوع تایرها فقط به هر خودرو یک جفت در سال تحویل داده می‌شود و دریافت آن نیز با پیچیدگی‌های خاصی همراه است. اما اگر بخواهید خرید را از بازار انجام دهید حتی می‌توانید به راحتی نسبت به سفارش به صورت آنلاین اقدام کنید. در بین لاستیک‌ های ارزان مدل‌های چینی رتبه اول را به خود اختصاص داده‌اند. یک جفت لاستیک از این برند با سایز ۱۷۵ / ۶۰R۱۳ تقریبا ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خرج بر می‌دارد. یعنی در ارزان‌ترین حالت ممکن خرید ۴ لاستیک برای یک خودرو ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان هزینه خواهد داشت.

اگر بخواهید سراغ برندهای ایرانی بروید لاستیک بارز نیز با همین سایز به قیمت تکی ۷۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. در نتیجه قیمت ۲ جفت آن ۳ میلیون تومان خواهد شد.

قیمت لاستیک‌های خارجی

اگر بخواهید از بین لاستیک‌های خارجی و برندهای معروف خریداری کنید. کف قیمت تقریبا از حدود حلقه‌ای ۸۵۰ هزار تومان شروع می‌شود. با این مبلغ می‌توان یک حلقه لاستیک کومهو سایز ۱۷۵ / ۶۰R۱۳خریداری کرد.

شاید جالب باشد بدانید که قیمت لاستیک خارجی در بالاترین حد به عدد ۳۱ میلیون تومان برای یک جفت می‌رسد. لاستیک خودرو هانکوک (دو حلقه) ۲۳۵/۶۵R۱۷ چنین قیمتی دارد.

آیا منتطر افزایش دوباره قیمت‌ها باشیم؟

 مصطفی تنها، سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر انجام داد. تنها در خصوص افزایش ۵۰ درصدی قیمت لاستیک اظهار کرد: قیمت لاستیک حاصل جمع نرخ تمام شده با سود تولیدکننده است. وقتی که قیمت تمام شده بالا می‌رود هر تعداد دفعه که این اتفاق می‌افتد باید نرخ لاستیک هم افزایش پیدا کند.

سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر در خصوص افزایش قیمت‌ها از ابتدای سال گفت: امسال سه مرتبه قیمت لاستیک بالا رفته است. در خصوص آینده نیز نمی‌توان اظهار نظری کرد و ممکن است دوباره قیمت‌ها بالا برود. چون کارخانه‌ها یک بنگاه اقتصادی هستند و نرخ‌ها به دلیل تغییر قیمت دلار و مواد اولیه بالا و پایین می‌رود.

وی همچنین در خصوص تحویل تایر با قیمت مصوب دولتی گفت: مردم اگر می‌خواهند لاستیک با قیمت دولتی می‌توانند از همین سامانه برای خرید اقدام کنند. البته فروش به صورت حضوری نیز ادامه دارد و عرضه هیچ وقت متوقف نخواهد شد.

منبع:گسترش نیوز

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.