کد خبر: 7627
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶
 • خبرنگار: فریماه فرهمندزاده
 • چاپ
مهرزادلطفی

رئیس و اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست مشورتی با مسوولان ارشد شهرستان فیروزآباد، مهم ترین توانمندی ها و نیازهای این شهرستان را در حوزه سلامت، بررسی و پیگیری کردند.

به گزارش پیام خبر، دکتر «مهرزاد لطفی» رئیس دانشگاه در ادامه سفر امروز خود به شهرستان فیروزآباد، با مسوولان ارشد این شهرستان در فرمانداری نشست هم اندیشی تشکیل داده تا پیرامون راهکارهای توسعه خدمات بهداشت و درمان در این شهرستان، تبادل نظر صورت گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست فیروزآباد را یکی از قطب های مهم حوزه بهداشت و درمان استان خواند که باید مانند نگین در منطقه بدرخشد و بر تلاش مجموعه دانشگاه برای توسعه امکانات و تجهیزات بهداشتی درمانی در این شهرستان، تاکید کرد.

دکتر لطفی ضمن تقدیر از نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین در مجلس شورای اسلامی به پاس همکاری در پیگیری دغدغه های سلامت منطقه، گفت: در بحران کرونا فیروزآباد دچار وضعیت خطرناکی شده بود که با تدابیر صورت گرفته و پای کار بودن مسوولان، شرایط مناسبی پیدا کرد.
او مدیریت مطلوب کرونا در فارس را مرهون همدلی تمامی مسوولان و مردم دانست و ادامه داد: در این بحران همانند روزهای دفاع مقدس، نیروهای بهداشت و درمان از جان مایه گذاشتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: در زمینه پیشنهادات و درخواست های مطرح شده در خصوص توسعه خدمات سلامت در شهرستان نیز پس از ارزیابی های لازم، تصمیم گیری می شود.

دکتر لطفی با ابراز امیدواری نسبت به تکمیل پروژه توسعه اتفاقات بیمارستان حضرت قائم(عج) تا پایان سال، پیرامون بازسازی مرکز غربالگری سرطان، اتاق عمل بیمارستان، تامین تجهیزات و نیروی انسانی، ساختمان شبکه بهداشت و درمان، دستگاه اکسیژن ساز، تامین پزشک متخصص و راه اندازی داروخانه شبانه روزی توضیحاتی ارائه داد.
ایستادگی سربازان جبهه سلامت در برابر کرونا

نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با بیان اینکه کرونا به عنوان یک معضل جهانی در دنیا و ایران فراگیر شده است، گفت: در استان فارس با حضور سربازان جبهه سلامت توانستیم در برابر این معضل بایستیم.

دکتر «محمدمهدی فروردین» با تاکید بر اهمیت توجه به توسعه زیرساخت ها و امکانات در شهرستان فیروزآباد، این امر را موجب کاهش بار مراجعه به مرکز استان دانست.  
درخشش فارس در کشور

«سید کمال علوی» فرماندار شهرستان فیروزآباد نیز با ابراز امیدواری نسبت به ثمربخشی دستاوردهای سفر مسوولان ارشد سلامت استان به این شهرستان، گفت: از ابتدای شیوع کرونا در استان اقدامات خوبی از سوی مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز و شبکه بهداشت و درمان فیروزآباد صورت گرفته و در این بحران توانستیم طرح توسعه بیمارستان را به بهره برداری برسانیم که بسیار کمک کننده بود.

او مدیریت مطلوب رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این بحران را موجب درخشش فارس در کشور دانست.

تجهیز بخش دوم کرونا، دستگاه های اکسیژن ساز، توسعه بخش اورژانس بیمارستان، مرکز غربالگری سرطان و تامین اعتبارات پروژه های عمرانی حوزه سلامت شهرستان، دیگر موضوعات مطرح شده از سوی فرماندار شهرستان فیروزآباد بود.

«محمدکاظم کرمی» شهردار فیروزآباد نیز با تقدیر از مسوولان دانشگاه برای حضور در شهرستان فیروزآباد در این بحران، نسبت به همکاری برای رفع چالش های حوزه سلامت شهرستان، اعلام آمادگی کرد.
دکتر «علی اکبری» معاون درمان، دکتر «مهرداد شریفی» معاون توسعه مدیریت و منابع، دکتر «عبدالرسول همتی» معاون بهداشت، دکتر «سید روح اله حسینی» مدیر روابط عمومی، مهندس «مهدی فرجی» مدیر حراست و دکتر «سالار خواجه پور» مدیر منابع فیزیکی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه در این بازدید رئیس دانشگاه را همراهی می کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.