کد خبر: 7630
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
  • خبرنگار: سحر علیپور
  • چاپ
بیکاری

مدیرکل دفتر جمعیت و نیروی کار مرکز آمار ایران گفت: نرخ بیکاری در تابستان امسال ۹.۵ درصد بود، عدد متوسط نرخ بیکاری در بسیاری از کشورهای جهان بین ۶ تا ۷ درصد است و ۹.۵ درصد عدد کمی نیست.

به گزارش پیام خبر، مدیرکل دفتر جمعیت و نیروی کار مرکز آمار ایران در شبکه خبر، با بیان اینکه در فصل تابستان امسال تنها ۴۱.۸ درصد جمعیت سن کار در کشور در بازار کار بودند، گفت: این در حالی است که بر اساس نرم جهانی باید ۶۰ درصد جمعیت سن کاردر بازار کار فعال شوند.

علی اکبر محزون ادامه داد: در تابستان سال جاری در مجموع ۲۳ میلیون و ۵۴۲ هزار در کشور ما شاغل بودند، از این تعداد ۱۴ میلیون و ۲۹۸ هزار نفر در هفته بیش از ۴۴ ساعت کار کردند و ۳۴ درصد نیز از این افراد کمتر از ۴۴ ساعت مشغول کار در بازار بودند.

وی افزود: نرخ بیکاری یک شاخص کلان اقتصادی در کشورها به حساب می آید، در مقایسه با تابستان سال گذشته در فصل تابستان امسال شاغلین بازار یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر کمتر بودند.

محزون تصریح کرد: نرخ بیکاری در تابستان امسال ۹.۵ درصد بود، این در حالی است که عدد متوسط نرخ بیکاری در بسیاری از کشورهای جهان بین ۶ تا ۷ درصد است و ۹.۵ درصد عدد کمی نیست.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل