ریه کرونایی

مدیر روابط عمومی علوم پزشکی شیراز گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در فارس تاکنون ۱۵۵ هزار و ۳۵ نفر به این بیماری مبتلا و ۲ هزار و ۷۶۶ نفر جان باختند.

 به گزارش پیام خبر، «روح الله حسینی» بعد از ظهر پنجشنبه 20 آذر در جمع خبرنگاران با اعلام آخرین وضعیت کرونا ویروس در استان فارس، از افزایش موارد نمونه گیری به ۵۲۱ هزار و۵۶ مورد از ابتدای شیوع تا کنون خبر داد و گفت: با بررسی نمونه‌های انجام شده، تاکنون ۱۵۵ هزار و ۳۵ بیمار مثبت قطعی در فارس شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی علوم پزشکی شیراز آمار جان باختگان این بیماری طی ۲۴ ساعت گذشته را نیز ۱۶ نفر اعلام کرد و افزود: از ابتدای شیوع این بیماری در فارس، دو هزار و ۷۶۶ هم استانی را به دلیل ابتلاء به کرونا از دست داده‌ایم.

وی در ادامه به وضعیت کنونی بیمارستان‌ها و بیماران مثبت قطعی و یا دارای علائم کرونا ویروس در فارس اشاره کرد که با بستری بیماران جدید و بهبودی و ترخیص دیگر بیماران، به عدد هزار و ۲۶۲ بیمار رسیده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه حال ۳۱۴ نفر از این بیماران را وخیم گزارش کرد و از بستری آنان در بخش‌های مراقبت ویژه خبر داد.

 حسینی در ادامه این گزارش با اعلام مجموع بهبودیافتگان این بیماری از ابتدای شیوع تا امروز، بیستم آذر که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند، گفت: این آمار هم اکنون به ۱۴۷ هزار و ۲۶۸ مورد رسیده است.

وی در ادامه با اشاره به برخی بازگشایی‌ها و از سرگیری فعالیت مراکز خرید، از عموم مردم خواست تا رعایت توصیه‌های بهداشتی و اصول پیشگیرانه را به قوانین اعمال شده محدود نسازند و برای حفظ سلامت خود و عزیزانشان، در تمام ایام خود را ملزم به رعایت فاصله فیزیکی از دیگران، ضرورت استفاده از ماسک، پرهیز از تجمعات و دورهمی های خانوادگی بدانند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل