کد خبر: 7636
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳
 • خبرنگار: فریماه فرهمندزاده
 • چاپ
زندان

در اجرای اصل ۳۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، با بهره گیری از توانمندی ها و امکانات بالقوه و بالفعل دستگاه ها و سازمان ها درحمایت از اقشار آسیب پذیر و تسریع در ارایه خدمات به افراد آسیب دیده و در معرض آسیب اجتماعی و استفاده از خدمات حقوقی رایگان به زندانیان نیازمند و بی بضاعت زندان های استان، تفاهم نامه همکاری بین اداره کل زندان های فارس و سازمان بسیج حقوقدانان منعقد شده است.

به گزارش پیام خبر، در ادامه حضور گروه های جهادی در زندان مرکزی شیراز و به منظور ارائه مشاوره حقوقی به زندانیان زندان مرکزی شیراز، اندرزگاه نسوان و باز داشتگاه مرکزی شیراز،  گروه جهادی بسیج حقوقدانان استان فارس  در زندان های شیراز حضور یافتند و به زندانیان مشاوره های حقوقی ارائه کردند.
در این مراسم اسحاق ابراهیمی مدیر کل زندان های فارس و روح اله رضایی دانا مدیر زندان مرکزی شیراز همراه با حقوقدانان به صورت چهره به چهره پاسخگوی مسائل و پرسش های زندانیان بودند.
مدیر کل زندان های استان فارس ضمن قدردانی از حضور گروه های جهادی به ویژه بسیج حقوقدانان استان فارس در زندان های شیراز گفت : در راستای اجرای اولویت های دوازده گانه سازمان زندان ها مبنی بر همکاری دستگا ه های اجرایی و نهادهای مردمی، و طی تفاهم نامه همکاری با بسیج حقوقدانان، تعداد ۱۵ نفر از حقوقدانان به منظور  ارائه خدمات مشاوره حقوقی و قضایی در زندان مرکزی شیراز، بازداشتگاه مرکزی، و اندرزگاه نسوان حضور یافتند و به ۵۰۰نفر از زندانیان مشاوره حقوقی ارئه کردند.
اسحاق ابراهیمی اظهار داشت: براساس تفاهم نامه مشترک، ارائه خدمات مشاوره، وکیل معاضدتی و تسخیری و همچنین کارشناس معاضدتی به صورت رایگان انجام می گیرد.
وی ادامه داد: با انعقاد تفاهم نامه همکاری با بسیج حقوق دانان استان، حضور و همکاری  مشاوران حقوقی و کانون وکلای استان در سراسر زندان های استان  فارس تداوم خواهد یافت و یک روز در هفته وکلا در زندان های استان فارس به منظور انجام مشاوره حقوقی حضور می یابند.
مدیر کل زندان های استان فارس یادآور شد: تحقق این امر مهم، با هدف حمایت مادی و معنوی از زندانیان و خانواده های نیازمند آنان با همکاری خیرین و سایر نهاد های مرتبط باهدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی در دستور کار قرار دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.