کد خبر: 7651
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹
علیرضارییسی

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: اکنون ۱۲ شهر در وضعیت قرمز، ۲۳۱ شهر نارنجی و ۲۰۵ شهر در وضعیت زرد بیماری کرونا قرار دارند.

به گزارش پیام خبر، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص آخرین وضعیت کرونا در شهرهای کشور گفت: ۱۲ شهر در وضعیت قرمز، ۲۳۱ شهر نارنجی و ۲۰۵ شهر در وضعیت زرد بیماری کرونا قرار دارند.

علیرضا رییسی با بیان اینکه این آمار نشان دهنده کاهش روند شیوع کرونا است عنوان کرد: غفلت از این بیماری نشان داده است که بیماری سریعا شعله ور می شود و به تدریج شهرها، استانها و سطح کشور را قرمز می کند و کشور را در معرض میزان بالای ابتلا و مرگ و میر قرار می دهد.

وی افزود: این شرایط به دلیل رعایت پروتکلها، زحمات مردم و مسوولان و تعطیلی مشاغلی است که البته فشار زیادی هم به آنها وارد شد، ۵۱ درصد ابتلا در موارد بیمارستانی و بستری، ناشی از دورهمی های خانوادگی است.

رئیسی از مردم خواست: خواهشم آن است که مردم خیلی این موضوع را جدی بگیرند بویژه در شب های منتهی به شب یلدا دورهمی ها به هیچ وجه نباید انجام شوند و مردم می توانند به شکل های دیگر آن را انجام داده و با اقوام به صورت مجازی در ارتباط باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل