کد خبر: 7652
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
آزمایش واکسن کرونا تولیدی آکسفورد

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: این نوع واکسن از ویروس کشته شده تولید می‌شود و کمترین تبعات را خواهد داشت.

به گزارش پیام خبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کشور گفت: همه تجهیزات آماده و خط تولید آن مهیا شده است، با مجوزی که وزارت بهداشت صادر کرده است، هفته اول دی ماه تزریق این واکسن انجام خواهد شد و مراحل آن به صورت آزمایشگاهی بر افراد بررسی خواهد شد.

محمد مخبر با بیان اینکه این نوع واکسن از ویروس کشته شده تولید می‌شود و کمترین تبعات را خواهد داشت، افزود:  هموطنان ما هیچ مشکلی در تزریق و تهیه این واکسن در کشور نخواهند داشت، هر فاز تزریق این واکسن ٢٨ روز طول می‌کشد و این فرآیند در ٣ فاز انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: این واکسن در فاز اول به ۵۶ نفر تزریق خواهد شد و بر روی جنسیت‌ها و یون‌های مختلفی آزمایش می‌شود، در فاز دوم این واکسن به ۵٠٠ نفر تزریق خواهد شد و برای فاز سوم  دیگر هیچ محدودیتی اعمال نمی‌شود و می‌توانیم به تولید انبوه برسیم.

مخبر تاکید کرد: افراد زیادی داوطلب هستند تا این واکسن را تزریق کنند، این افراد باید معیارهای لازم از نظر who را داشته باشند، ٣ تا ۴ ماه بعد از تست انسانی، به مرحله ای خواهیم رسید که کشور از واردات این واکسن بی نیاز می‌شود.

وی اظهار کرد: بنده و همه همکارانم در ستاد اجرایی فرمان امام آمادگی تزریق واکسن کرونا را داریم و ما همه این واکسن را تزریق خواهیم کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل