احمدرضا خسروی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت: در روزهای گرم تابستان با اعمال برنامه‌های مدیریت مصرف معادل ۸۲۴ مگاوات برق در استان فارس مدیریت و صرفه‌جویی شد که این میزان، معادل راه‌اندازی یک نیروگاه به ظرفیت یک هزار و ۱۱۷ مگاوات انرژی است که از آن به عنوان نیروگاه مجازی یاد می‌کنند.

مهندس احمدرضا خسروی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس با بیان اینکه این امر می تواند با صرفه جویی ارزی بیش از ۲۳۱ هزار میلیارد ریال یا حدود ۷۸۲ میلیون یورو ارزیابی شود اظهار داشت : صرفه جویی تابستانی ضمن رفع نیاز به احداث نیروگاه جدید در کشور، از انتشار بیش از ۲۳۵ هزار تن گازهای آلاینده به محیط زیست نیز جلوگیری به عمل آورد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، صرفه جویی ۱۹۶میلیون کیلووات ساعت انرژی برق طی سه ماه اوج مصرف در تابستان سال جاری از ساعت ۱۳ تا ۱۷ را یادآور شد و گفت: این میزان صرفه جویی، می تواند امکان صادرات انرژی برق با متوسط هر کیلو وات ساعت با نرخ۱۲ هزار و ۵۰۰ ریال معادل پنج سنت و همچنین ارزآوری به میزان ۲ هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال حدود ۸.۳ (هشت و سه دهم) میلیون یورو را برای کشور رقم بزند.

این مقام مسئول، با مثبت و مطلوب ارزیابی کردن همکاری کشاورزان استان فارس با برنامه های پیک بار سال ۹۹ اظهارداشت: در تابستان امسال و با اجرای اقدامات برنامه ریزی شده برای کاهش پیک بار و با همکاری مشترکین بخش کشاورزی موفق به حداکثر کاهش ۷۳۵ مگاواتی در این بخش شدیم که بیش از۱۵۰ میلیارد ریال در قالب بخشودگی و پاداش همکاری به آنان پرداخت شد.

خسروی، نقش کنتورهای هوشمند طرح فهام در مدیریت مصرف برق در بخش کشاورزی استان را بسیار تاثیرگذار خواند و اظهار داشت: استان فارس با داشتن بیش از ۲۸ هزار مشترک کشاورزی، کمتر از سه درصد مشترکین شرکت را به خود اختصاص داده اند، با این حال، سالانه حدود ۴۰ درصد انرژی در این بخش مصرف می شود که با استفاده از فراسامانه هوشمند اندازه گیری انرژی مشترکین کشاورزی توانسته ایم انرژی مصرفی را در این بخش مدیریت کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس همچنین به نقش تاثیرگذار صنایع استان در کاهش پیک بار تابستان سال۹۹ نیز اشاره کرد و اظهار داشت: مشترکین صنعتی با ماکزیمم کاهش حدود ۴۳ مگاوات در طرح های پاسخگویی بار صنعتی مشارکت داشتند که مشمول دریافت حدود۲۷ میلیارد ریال پاداش شدند.

مهندس خسروی با بیان اینکه در سال جاری جهت مساجد پرمصرف مناطق گرمسیر کنتورهای هوشمند طرح فهام نصب شد، اضافه کرد: اجرای پروژه تجمیع کننده افزایش مشارکت مشترکین خانگی و تجاری در مدیریت بار و اجرای پروژه سامانه هوشمند مدیریت بارهای کنترل پذیر به صورت آزمایشی در مدیریت های تابعه شرکت از دیگر برنامه های صورت پذیرفته از سوی شرکت در راستای نیل به اهداف پیک بار امسال است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس ابراز امیدواری کرد: در تابستان سال ۱۴۰۰ نیز بتوانیم با همکاری و همراهی مشترکان استان، برنامه های پاسخگویی بار را با موفقیت به انجام برسانیم و گام های موثری برای ترویج فرهنگ مصرف بهینه انرژی برداریم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.