کد خبر: 7662
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۶
 • خبرنگار: فریماه فرهمندزاده
 • چاپ
هندبال

بازی پایانی روز چهارم دور برگشت لیگ برتر هندبال مردان ایران با تساوی ۲۷-۲۷ دو تیم کیمیا کاشت کردستان و پرواز هوانیروز اصفهان به پایان رسید.

به گزارش پیام خبر، بازی نفس گیر پایانی روز چهارم دور برگشت سی و سومین دوره لیگ برتر هندبال مردان ایران از ساعت ۱۹ با بازی کیمیا کاشت کردستان و پرواز هوانیروز اصفهان پی گرفته شد.
در این بازی که با نتیجه ۲۷-۲۷ به پایان رسید هر دو تیم بازی تکنیکی و تاکتیکی همراه با شناخت از هم را به نمایش گذاشتند.
در پانزده دقیقه نخست این دیدار نسبت به بازی دو روز گذشته آرامش بیشتری دیده می شد، اما این آرامش چندان پایدار نبود و کم کم با افزایش سرعت بازی به خشونت کشید؛ بگونه ای که داوران به هشدار بسنده نکرده و کارت های خود را به بازیکنان نشان دادند.
در پانزده دقیقه دوم سرعت بازی تا آن اندازه بالا رفت که خطوط دفاعی هر دو سو شکسته شد و اینگونه دروازه ها بر خلاف دقایق ابتدایی پی در پی گشوده می شد. تا آنجا که در پنج دقیقه پانزده تا بیست بازی در هد دقیقه دو بار دروازه گشوده شده یا با تهدید جدی روبرو شدند.
نخستین پنالتی این بازی نیز در یک سوم پایانی نیمه نخست را هندبالیست های اصفهانی در دروازه سرخ پوشان کرد، جای دادند.
نخستین مصدوم بازی نیز در این بازه بازی از هندبالیست های کرد بود که بر زمین افتاد.
با نزدیک شدن به دقایق پایانی با افزایش سرعت بازی، دیوار دفاعی و سنگربانان نیز توانمندی بیشتری از خود به نمایش می گذاشتند.
در حالی که از دقیقه ۲۰ تا ۲۳ شش بار دروازه ها باز شده بود در پنج دقیقه بعدی دروازه ای گشوده نشد.
در دو دقیقه پایانی هندبالیست های اصفهانی دو بار توپ خود را در دروازه حریف کردستانی خود وارد کردند تا بازی باخته را با اختلاف یک گل در نیمه نخست به سود خود به پایان برند.
نیمه نخست این بازی با ۱۳ گل پرواز هوانیروز اصفهان و ۱۲ گل کیمیا کاشت کردستان پایان یافت.
سرخ پوشان کرد که نیمه دوم را با عقب ماندن یک گل آغاز کرده بودند توانستند پنج دقیقه نخست بازی را در دستان گرفته و با به وارد کردن چهار گل از زردپوشان اصفهان پیشی گیرند.
پنج دقیقه دوم نیمه پایانی بازی بار دیگر بازی شتاب گرفت تا آنجا که در دقیقه ۹، سه بار دروازه ها گشوده شد.
بار دیگر با ورود به یک سوم میانی بازه بازی، هر دو تیم به تعداد گل برابر رسیدند.
بازه یک سوم میانی آرامش و برابری از هر دو تیم دیده شد به گونه ای در هر دقیقه تنها یک گل به ثمر می رسید و اختلاف ها تنها یک گل بود.
آرامش آرایشی تکنیکی و تاکتیکی تا پایان بازی، یک بازی یکنواخت هیجانی را نمایش می داد که نشان از شناخت هر دوتیم از یکدیگر است.
این بازی را شاید بتوان دشوارترین و نفس گیرترین بازی دو روز گذشته دانست که هیچ کدام از دو تیم بر دیگری برتری چندانی نداشتند.
این بازی با نتیجه برابر ۲۷ گل به پایان رسید.
دور برگشت لیگ برتر هندبال مردان کشور از ۱۹ تا ۲۴ آدر در سالن وزشی پوریای ولی دانشگاه آزاد شیراز در حال برگزاری است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.