فرشید ایزدی، مدیر مخابرات منطقه فارس

مدیر مخابرات منطقه فارس گفت: محاسبه هزینه مکالمه و اینترنت همراه اول برای مشترکین داخل کشور بر اساس هزینه رومینگ شایعه است.

به گزارش پیام خبر، مهندس فرشید ایزدی به تعریف کلی رومینگ اشاره کرد و اظهار داشت: در کل به امکان استفاده از تلفن همراه برای ارسال یا دریافت صوت، دیتا وپیامک هنگام مسافرت به خارج از محدوده جغرافیایی تحت پوشش شبکه اپراتور کشور مبدا، با استفاده از شبکه های تلفن همراه کشور مقصد را سرویس رومینگ بین الملل می گویند.

مدیر مخابرات منطقه فارس در خصوص تعداد کشور هایی که رومینگ همراه اول در حال حاضر در آنها فعال می باشد اظهار داشت: رومینگ همراه اول دائمی در 112 کشور و همراه اول اعتباری در 56 کشور فعال است.

وی افزود: اگر مسافران بخواهند در سفرهای خارجی از سیم‌کارت‌های ایرانی استفاده کنند، تعرفه‌های رومینگ تنها در صورت خروج از کشور برای مشترکین محاسبه می‌شود.

مدیر مخابرات منطقه فارس با اشاره به شایعه های موجود در فضای مجازی اظهار داشت: با توجه به شایعه های اخیر برخی تصور می‌کنند هزینه‌ تماس‌ها و دیتا با فعال بودن رومینگ اپراتورها برایشان به‌صورت بین‌الملل محاسبه می‌شود، درحالی که در زمان حضور مشترک در خاک ایران، همواره تعرفه‌های مکالمه و دیتا به صورت عادی برای مشترک محاسبه می‌شود و تنها در صورت خروج مشترک از کشور و قرار گرفتن در مناطق تحت پوشش اپراتورهای طرف قرارداد، تعرفه‌های رومینگ محاسبه می‌شود.

وی افزود: سرویس رومینگ به صورت پیش فرض برای همه فعال است و فعال شدن سیم کارت شما در شبکه کشور مقصد، بدون برقراری تماس، هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت و دریافت پیامک در رومینگ بین الملل نیز رایگان خواهد بود.

مدیر مخابرات منطقه فارس در توضیح مدیریت هزینه مکالمه و دیتای سیم کارت های همراه اول افزود: مشترکین همراه اول می توانند با ارسال حرف G به شماره 990009 صورت حساب پایان دوره و ارسال حرف M صورتحساب میان دوره خود را دریافت و هزینه های خود را مدیریت کنند.

ایزدی در پایان اظهار داشت: از مشترکین دائمی و اعتباری همراه اول درخواست می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر و رفع ابهامات موجود پیش از قبول شایعه های موجود در فضای مجازی، به سایت همراه اول به آدرس MCI.IR مراجعه فرمایند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل