فرشید ایزدی، مدیر مخابرات منطقه فارس

مدیر مخابرات منطقه فارس گفت: محاسبه هزینه مکالمه و اینترنت همراه اول برای مشترکین داخل کشور بر اساس هزینه رومینگ شایعه است.

به گزارش پیام خبر، مهندس فرشید ایزدی به تعریف کلی رومینگ اشاره کرد و اظهار داشت: در کل به امکان استفاده از تلفن همراه برای ارسال یا دریافت صوت، دیتا وپیامک هنگام مسافرت به خارج از محدوده جغرافیایی تحت پوشش شبکه اپراتور کشور مبدا، با استفاده از شبکه های تلفن همراه کشور مقصد را سرویس رومینگ بین الملل می گویند.

مدیر مخابرات منطقه فارس در خصوص تعداد کشور هایی که رومینگ همراه اول در حال حاضر در آنها فعال می باشد اظهار داشت: رومینگ همراه اول دائمی در 112 کشور و همراه اول اعتباری در 56 کشور فعال است.

وی افزود: اگر مسافران بخواهند در سفرهای خارجی از سیم‌کارت‌های ایرانی استفاده کنند، تعرفه‌های رومینگ تنها در صورت خروج از کشور برای مشترکین محاسبه می‌شود.

مدیر مخابرات منطقه فارس با اشاره به شایعه های موجود در فضای مجازی اظهار داشت: با توجه به شایعه های اخیر برخی تصور می‌کنند هزینه‌ تماس‌ها و دیتا با فعال بودن رومینگ اپراتورها برایشان به‌صورت بین‌الملل محاسبه می‌شود، درحالی که در زمان حضور مشترک در خاک ایران، همواره تعرفه‌های مکالمه و دیتا به صورت عادی برای مشترک محاسبه می‌شود و تنها در صورت خروج مشترک از کشور و قرار گرفتن در مناطق تحت پوشش اپراتورهای طرف قرارداد، تعرفه‌های رومینگ محاسبه می‌شود.

وی افزود: سرویس رومینگ به صورت پیش فرض برای همه فعال است و فعال شدن سیم کارت شما در شبکه کشور مقصد، بدون برقراری تماس، هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت و دریافت پیامک در رومینگ بین الملل نیز رایگان خواهد بود.

مدیر مخابرات منطقه فارس در توضیح مدیریت هزینه مکالمه و دیتای سیم کارت های همراه اول افزود: مشترکین همراه اول می توانند با ارسال حرف G به شماره 990009 صورت حساب پایان دوره و ارسال حرف M صورتحساب میان دوره خود را دریافت و هزینه های خود را مدیریت کنند.

ایزدی در پایان اظهار داشت: از مشترکین دائمی و اعتباری همراه اول درخواست می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر و رفع ابهامات موجود پیش از قبول شایعه های موجود در فضای مجازی، به سایت همراه اول به آدرس MCI.IR مراجعه فرمایند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.