کد خبر: 7667
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲
  • خبرنگار: فریماه فرهمندزاده
  • چاپ
موادمخدر

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: اعتیاد زنان از هم پاشیدگی و گسست خانوادگی را به همراه دارد.

به گزارش پیام خبر، سلیمان کرمی با بیان این مطلب در مراسم افتتاح پنجمین مرکز اقامتی میان‌مدت اعتیاد غیردولتی ویژه زنان که با حضور دادستان مرکز استان، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، رییس کانون مساجد استان، معاون اجتماعی سپاه فجر، معاون بهزیستی استان و تعدادی از خیرین و کارآفرینان در شیراز برگزار شد، بیان داشت: یکی از ویژگی‌های اعتیاد این است که برای زن و یا مرد تفاوتی قائل نمی‌شود و تمامی گروه‌ها را مورد هدف قرار می‌دهد اما نکته حائز اهمیت این است که تأثیرات اجتماعی برای زنان معتاد کاملاً متفاوت بوده و آسیب‌های گسترده‌تری را به همراه خواهد داشت.
وی افزود: با بروز پدیده اعتیاد در زندگیِ یک زن و دغدغه‌مندی وی به چگونگی تأمین و مصرف مواد و نیز آغاز و پایان خماری و نشئگی، به‌گونه‌ای بسیار جنبه‌های فردی و جمعی خانواده تحت تأثیر قرار می‌گیرد و عشق مادرانه و طراوت همسرانه، از بین می‌رود.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس در ادامه گفت: کمترین پیامدی که برای اعتیاد زنان می‌توان برشمرد، از هم‌پاشیدگی و گسست خانوادگی است.
کرمی بیان داشت: از افتتاح چنین مراکزی خوشحال نیستیم چرا که این مراکز به دنبال رشد اعتیاد و زنانه شدن آن ایجاد می‌شوند، با این وجود به دلیل تغییر اقلیم فرهنگی و اجتماعی جامعه ناچار به این کار هستیم و رشد آسیب‌ها باعث پیش‌بینی چنین ساختارهایی شده است.
وی با اشاره به اینکه ظرفیت این مرکز حدود ۱۰۰ نفر است، اظهار کرد: این مرکز امکانات مناسبی برای نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان زن فراهم آورده است.
این مقام مسئول در استان فارس ضمن قدردانی از مسئول مرکز، کانون مساجد، معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه فجر، بهزیستی، کارآفرینان و خیرین دخیل در ایجاد و راه‌اندازی این مرکز، افزود: مسئله شناسایی و درمان به‌موقع فرد معتاد از اهمیت زیادی برخوردار است و نجات یک فرد در واقع نجات یک جامعه است.
سلیمان کرمی گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه، ۵۶ نفر زن معتاد متجاهر و کارتن‌خواب ساماندهی و به مراکز پیش‌بینی‌شده برای نگهداری و درمان ارجاع شده‌اند.
وی در پایان این مراسم از خیرین خواست با اقدامات بشردوستانه، خداپسندانه و برداشتن قدم‌های محکم‌تر دستگاه‌های متولی را برای ایجاد یک زندگی شایسته و سالم برای زنان و دیگر انسان‌هایی که درگیر این مُعضل هستند با این حمایت اجتماعی بر کاهش آلام زندگی آن‌ها کمک کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل