بیماران کرونا

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا عنوان کرد: اگر دورهمی خانوادگی ادامه داشته باشد، در اواخر دی و اوایل بهمن‌ماه پیک مجدد بیماری کرونا را خواهیم داشت.

به گزارش پیام خبر، علیرضا رئیسی با ابزار نگرانی در خصوص ادامه داشتن دورهمی های خانوادگی گفت: از هفته گذشته تا الان هزار مرگ‌ کرونایی کم شده است، ورودی به بیمارستان‌ها و موارد مرگ و میر کاهش یافته است، اگر پروتکل‌ها رعایت نشود به طور قطع آمار افزایش خواهد یافت.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: دورهمی خانوادگی که بیش از ۵۰ درصد بستری‌های فعلی کرونا مربوط به این افراد است اگر ادامه داشته باشد و سرد شدن هوا باعث می شود در اواخر دی و اوایل بهمن‌ماه پیک مجدد بیماری را داشته باشیم.

وی اضافه کرد: سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده، طی ۶ هفته گذشته در جهان، موارد مرگ و میر بر اثر کرونا ۶۰ درصد افزایش یافته است، این نشان دهنده تاثیر هوای سرد بر بیماری است و اثر سرما به این شکل است که در این روزها افراد در محیط‌های بسته و با تهویه نامطلوب کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و این امر شیوع بیماری را افزایش می‌دهد.

رئیسی در خصوص تعطیلی اصناف برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا گفت: اصناف و کسبه در این فشار اقتصادی کسب و کار خود را برای سلامتی مردم و کم شدن مبتلایان به کرونا تعطیل کردند، نباید با دورهمی و شب نشینی این رفتار صحیح و کاهش آمار مرگ ومیر و ابتلا را از بین ببریم و تا زمانی که هوا سرد است دورهمی‌ها را به حداقل برسانیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.