بیماران کرونا

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا عنوان کرد: اگر دورهمی خانوادگی ادامه داشته باشد، در اواخر دی و اوایل بهمن‌ماه پیک مجدد بیماری کرونا را خواهیم داشت.

به گزارش پیام خبر، علیرضا رئیسی با ابزار نگرانی در خصوص ادامه داشتن دورهمی های خانوادگی گفت: از هفته گذشته تا الان هزار مرگ‌ کرونایی کم شده است، ورودی به بیمارستان‌ها و موارد مرگ و میر کاهش یافته است، اگر پروتکل‌ها رعایت نشود به طور قطع آمار افزایش خواهد یافت.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: دورهمی خانوادگی که بیش از ۵۰ درصد بستری‌های فعلی کرونا مربوط به این افراد است اگر ادامه داشته باشد و سرد شدن هوا باعث می شود در اواخر دی و اوایل بهمن‌ماه پیک مجدد بیماری را داشته باشیم.

وی اضافه کرد: سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده، طی ۶ هفته گذشته در جهان، موارد مرگ و میر بر اثر کرونا ۶۰ درصد افزایش یافته است، این نشان دهنده تاثیر هوای سرد بر بیماری است و اثر سرما به این شکل است که در این روزها افراد در محیط‌های بسته و با تهویه نامطلوب کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و این امر شیوع بیماری را افزایش می‌دهد.

رئیسی در خصوص تعطیلی اصناف برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا گفت: اصناف و کسبه در این فشار اقتصادی کسب و کار خود را برای سلامتی مردم و کم شدن مبتلایان به کرونا تعطیل کردند، نباید با دورهمی و شب نشینی این رفتار صحیح و کاهش آمار مرگ ومیر و ابتلا را از بین ببریم و تا زمانی که هوا سرد است دورهمی‌ها را به حداقل برسانیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل