کد خبر: 7675
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱
دکتر علی اکبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از فوت ۲۲ نفر در فارس بر اثر ابتلا به کروناویروس در روز گذشته خبر داد.

به گزارش پیام خبر،   «علی اکبری» با بیان اینکه متاسفانه ۲۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند، گفت: با این موارد جدید، آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به دو هزار و ۸۳۲ نفر رسیده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز افزود: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، ۵۲۵ هزار و ۴۶۶ نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، ۱۵۶ هزار و ۱۹۰ مورد مثبت شناسایی شده است.

وی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را ۱۴۹ هزار و ۵۳۴ نفر عنوان کرد و گفت: هم اکنون هزار و ۴۱ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۹۰ بیمار مبتلا به کرونا نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

معاون درمان دانشگاه با اشاره به روند نزولی موارد ابتلا به کرونا و کاهش مراجعه به بیمارستان ها، ابراز امیدواری کرد تا با رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی در برابر کروناویروس، بتوانیم با همراهی و همکاری مردم استان در مقابله با این ویروس منحوس، روزهای بهتری را رقم بزنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل