کد خبر: 7697
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹
دکتر علی اکبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ نفر از مبتلایان به کرونا در استان جان باختند و آمار کل فارس به دو هزار و ۸۵۸ نفر رسید.

به گزارش پیام خبر، «علی اکبری» بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران از افزایش مواد نمونه گیری های تشخیصی به ۵۲۹ هزار و ۲۳۱ مورد از ابتدای شیوع کرونا تا کنون خبر داد و گفت: در این بازه زمانی، ۱۵۷ هزار و ۷۴ بیمار مثبت قطعی در فارس شناسایی شده است.

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز  با اشاره به بستری یک هزار و ۲۱ بیمار دارای علائم مثبت و مشکوک در بیمارستان‌های استان، وضعیت جسمی ۲۷۵ نفر را وخیم اعلام کرد و افزود: این افراد در بخش‌های «ای سی یو» مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به بستری یک هزار و ۲۱ بیمار دارای علائم مثبت و مشکوک در بیمارستان‌های استان، وضعیت جسمی ۲۷۵ نفر را وخیم اعلام کرد و افزود: این افراد در بخش‌های «ای سی یو» مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

اکبریهمچنین آمار جان باختگان این بیماری را طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴ نفر اعلام کرد و ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تاکنون، دو هزار و ۸۵۸ هم استانی در اثر ابتلاء به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

معاون درمان دانشگاه مجموع بهبودیافتگان این بیماری را نیز از ابتدای شیوع تا امروز، ۱۵۰ هزار و ۷۵۰ نفر اعلام کرد.

 اکبری در ادامه این گزارش از عموم مردم استان خواست تا در شب یلدا از برگزاری دورهمی های خانوادگی پرهیز کنند و افزود: طبق بررسی‌های انجام شده، دورهمی های خانوادگی مهم‌ترین علت انتقال بیماری در استان است و برای حفظ سلامت خود و دیگران باید رعایت کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل