کد خبر: 7697
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹
دکتر علی اکبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ نفر از مبتلایان به کرونا در استان جان باختند و آمار کل فارس به دو هزار و ۸۵۸ نفر رسید.

به گزارش پیام خبر، «علی اکبری» بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران از افزایش مواد نمونه گیری های تشخیصی به ۵۲۹ هزار و ۲۳۱ مورد از ابتدای شیوع کرونا تا کنون خبر داد و گفت: در این بازه زمانی، ۱۵۷ هزار و ۷۴ بیمار مثبت قطعی در فارس شناسایی شده است.

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز  با اشاره به بستری یک هزار و ۲۱ بیمار دارای علائم مثبت و مشکوک در بیمارستان‌های استان، وضعیت جسمی ۲۷۵ نفر را وخیم اعلام کرد و افزود: این افراد در بخش‌های «ای سی یو» مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به بستری یک هزار و ۲۱ بیمار دارای علائم مثبت و مشکوک در بیمارستان‌های استان، وضعیت جسمی ۲۷۵ نفر را وخیم اعلام کرد و افزود: این افراد در بخش‌های «ای سی یو» مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

اکبریهمچنین آمار جان باختگان این بیماری را طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴ نفر اعلام کرد و ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تاکنون، دو هزار و ۸۵۸ هم استانی در اثر ابتلاء به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

معاون درمان دانشگاه مجموع بهبودیافتگان این بیماری را نیز از ابتدای شیوع تا امروز، ۱۵۰ هزار و ۷۵۰ نفر اعلام کرد.

 اکبری در ادامه این گزارش از عموم مردم استان خواست تا در شب یلدا از برگزاری دورهمی های خانوادگی پرهیز کنند و افزود: طبق بررسی‌های انجام شده، دورهمی های خانوادگی مهم‌ترین علت انتقال بیماری در استان است و برای حفظ سلامت خود و دیگران باید رعایت کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.