شب یلدا

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران ضمن تاکید بر اینکه دور هم نبودن افراد در شب یلدای امسال، نشان از محبت و دوست داشتن است، از دولت خواست تا برای برگزاری مراسم شب یلدا به صورت مجازی، برای چند ساعت اینترنت رایگان در اختیار مردم قرار دهد.

به گزارش پیام خبر ، سیدحسن موسوی چلک با تاکید بر برگزاری مجازی مراسم شب یلدا در این روزهای کرونایی، اظهار کرد: برخی از روزها یا مناسبت‌ها، حامل پیام‌های خاصی هستند؛ شب یلدا نیز یکی از این مناسبت‌هاست که موجب تقویت فرهنگ گفت‌وگو در خانواده و ترویج مهربانی می‌شود.

وی ادامه داد: امروز به دلیل پاندمی ویروس کرونا، در شرایطی هستیم که به ترویج مهربانی و تقویت گفت‌وگو نیازمندیم با این تفاوت که در شرایط موجود باید مهربانی را به شکل دیگری ترویج و روش گفت‌وگو را به اقتضای شرایط تغییر دهیم. اگر در قبال خود، خانواده و جامعه‌ احساس مسئولیت می‌کنیم، باید وظیفه خود را در این مقطع به درستی و با بهره‌گیری از فضای مجازی و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی ایفا کنیم.

موسوی چلک با تاکید بر اینکه هیچ کس نباید خود را مصون از ویروس کرونا بدانند، گفت: اگر نگاه کنیم می‌بینیم افراد زیادی به دلیل ابتلا به  بیماری کرونا جان خود را از دست دادند، لذا باید شب یلدا به صورت مجازی برگزار شود. البته برای برگزاری مراسم شب یلدا به صورت مجازی، دولت نیز باید برای چند ساعت اینترنت رایگان در اختیار مردم قرار دهد.

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران اظهار کرد: باید به خاطر کسانی که دوست‌شان داریم مراقب باشیم که به خاطر شب یلدا مهربانی‌مان تلخ نشود. می‌توان محبت خود را با استفاده از فضای مجازی به کسانی که دوستشان داریم نشان دهیم؛ چه بسا در شرایط کرونا دور هم نبودن نشان از محبت و دوست داشتن است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.