کد خبر: 7703
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵
مجتبی شادلو نایب رئیس اتحادیه باغداران تهران

نایب رئیس اتحادیه باغداران گفت: با توجه به شرایط مساعد تولید، کمبودی در عرضه محصولات باغی برای شب یلدا وجود ندارد.

به گزارش پیام خبر، مجتبی شادلو نایب رئیس اتحادیه باغداران تهران با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه محصولات باغی وجود ندارد، اظهار کرد: با وجود سرمازدگی درختان در زمان گل دهی، کمبودی در تولید محصولات باغی نداریم.

او با اشاره به اینکه ظرفیت صادرات محصولات باغی به قوت خود باقی است، افزود: گرچه رقم‌های قابل توجهی در بخش کسری صادرات نفت داشتیم، اما بخش کشاورزی و محصولات باغی یکی از شاخصه‌های اصلی جبران کاهش درآمدهای نفتی است که این امر نقطه قوتی برای اقتصاد کلان و اقتصاد کشاورزی محسوب می‌شود.

فراوانی عرضه میوه‌های شب یلدا در بازار

شادلو با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه میوه شب یلدا وجود ندارد، بیان کرد: با گسترش ویروس کرونا و کاهش دورهمی‌ها، کمبودی در عرضه محصولات باغی و هندوانه به عنوان اقلام اصلی شب یلدا وجود ندارد.

نایب رئیس اتحادیه باغداران تهران ادامه داد: هم اکنون هندوانه تازه برداشت شده از نوار جنوبی استان هرمزگان در حال عرضه است و به دلیل ماندگاری بالا، خانوارها می‌توانند طی چند روز باقی مانده تا شب یلدا خرید خود را انجام دهند.

او با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه انار و خرمالو وجود ندارد، بیان کرد: این محصولات در مهر و آبان برداشت شده و هم اکنون از ذخایر انباری و سردخانه‌ای در حال توزیع است، آنچه در این میان حائز اهمیت است خانوارها با خرید به میزان نیاز از گرانی‌های بی رویه جلوگیری کنند.

شادلو افزایش قیمت نهاده‌های تولید، ادوات کشاورزی و نیروی انسانی را از جمله دلایل گرانی محصولات کشاورزی بر شمرد و گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی متنوع و تولید مناسب محصولات کشاورزی، نه تنها کمبودی در عرضه وجود ندارد، بلکه شرایط برای صادرات مهیاست.

نایب رئیس اتحادیه باغداران در پایان با اشاره به اینکه بیشترین فرصت صادرات در بخش باغبانی است، تصریح کرد: با وجود تنوع بالای محصولات، انتظارات مصرف کننده به طور نسبی برآورده می‌شود.
منبع: گسترش نیوز

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.