کد خبر: 7709
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
فرهاد اسماعیلی،مدیر کل آموزش و پرورش فارس،ثبت نام

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: هدف ما تحقق شعار "هر معلم یک پژوهشگر و هر دانش آموز یک پرسشگر" است.

به گزارش پیام خبر، فرهاد اسماعیلی در آیین تقدیر از معلمان و دانش آموزان حائز رتبه برتر پژوهشی در کشور و استان فارس، با تاکید بر اهمیت و ضرورت پژوهش گفت: پژوهش باعث پیشرفت علم، دانش و تکنولوژی در جوامع بشری می شود.


مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه در کشورهای توسعه یافته برای پژوهش و زیربنای آن و برای پرسش و پرسشگری اهمیت خاصی قائلند گفت: در پژوهشگری پرسشگری اهمیت زیادی دارد چرا که  قبل از اینکه بخواهیم پژوهشگرتربیت کنیم باید پرسشگر تربیت کنیم.
اسماعیلی با تاکید بر لزوم تقویت تفکر پژوهشی در دانش آموزان گفت: برای اینکه روحیه پرسشگری را در فرزندانمان تقویت کنیم باید فرزندانمان را مشاهده گر تربیت کنیم به گونه ای که فرزندان ما باید نسبت به محیط اطراف در حوزه های مختلف انسانی و علوم تجربی مشاهده گران خوبی باشند.
 وی با اشاره به درخشش دانش آموزان و معلمان پژوهشگر فارس گفت: امسال  در استان فارس بیش از ۶ هزار طرح اقدام پژوهی  معلمان را داشتیم که پس از اعلام نتایج یک طرح ملی اول و سه طرح دانش آموزی اول و برتر کشوری داشتیم که نشان از موفقیت  اقدامات پژوهی در فارس است.
 مدیر کل آموزش و پرورش فارس افزود: ۲۵ مدرسه پژوهنده در استان فارس داریم که این مدارس باعث تقویت روحیه پرسشگری در دانش آموزان می شود که بتوانند مسائلشان را از طریق پژوهش و کار گروهی حل کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.