کد خبر: 7709
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
فرهاد اسماعیلی،مدیر کل آموزش و پرورش فارس،ثبت نام

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: هدف ما تحقق شعار "هر معلم یک پژوهشگر و هر دانش آموز یک پرسشگر" است.

به گزارش پیام خبر، فرهاد اسماعیلی در آیین تقدیر از معلمان و دانش آموزان حائز رتبه برتر پژوهشی در کشور و استان فارس، با تاکید بر اهمیت و ضرورت پژوهش گفت: پژوهش باعث پیشرفت علم، دانش و تکنولوژی در جوامع بشری می شود.


مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه در کشورهای توسعه یافته برای پژوهش و زیربنای آن و برای پرسش و پرسشگری اهمیت خاصی قائلند گفت: در پژوهشگری پرسشگری اهمیت زیادی دارد چرا که  قبل از اینکه بخواهیم پژوهشگرتربیت کنیم باید پرسشگر تربیت کنیم.
اسماعیلی با تاکید بر لزوم تقویت تفکر پژوهشی در دانش آموزان گفت: برای اینکه روحیه پرسشگری را در فرزندانمان تقویت کنیم باید فرزندانمان را مشاهده گر تربیت کنیم به گونه ای که فرزندان ما باید نسبت به محیط اطراف در حوزه های مختلف انسانی و علوم تجربی مشاهده گران خوبی باشند.
 وی با اشاره به درخشش دانش آموزان و معلمان پژوهشگر فارس گفت: امسال  در استان فارس بیش از ۶ هزار طرح اقدام پژوهی  معلمان را داشتیم که پس از اعلام نتایج یک طرح ملی اول و سه طرح دانش آموزی اول و برتر کشوری داشتیم که نشان از موفقیت  اقدامات پژوهی در فارس است.
 مدیر کل آموزش و پرورش فارس افزود: ۲۵ مدرسه پژوهنده در استان فارس داریم که این مدارس باعث تقویت روحیه پرسشگری در دانش آموزان می شود که بتوانند مسائلشان را از طریق پژوهش و کار گروهی حل کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل