کد خبر: 7711
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
نشست خبری دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، قربانیان کروناویروس در شیراز به هزار و ۳۸۲ رسید.

به گزارش پیام خبر، «عبدالرسول همتی» امروز چهارشنبه ۲۶ آذر گفت: متاسفانه ۱۱ نفر در روز گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به دو هزار و ۸۶۹ نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز دو هزار و ۸۶۹ مورد فوتی استان بر اثر ابتلا به کروناویروس از شروع تاکنون را هزار و ۳۸۲ مورد مربوط به شیراز؛ ۲۲۶ مورد مرودشت؛ ۱۰۰ مورد کازرون؛ ۷۱ مورد آباده؛ ۶۰ مورد داراب؛ ۴۳ مورد ممسنی؛ کوار و اقلید هر کدام ۴۱ مورد؛ ۳۶ مورد سپیدان؛ استهبان، نی ریز و لامرد هر کدام ۳۵ مورد؛ زرقان و خرامه هر کدام ۳۱ مورد؛ ۲۸ مورد خرم بید؛ فیروزآباد و قیروکارزین هر کدام ۲۵ مورد؛ ۲۰ مورد پاسارگاد؛ رستم و سروستان هر کدام ۱۹ مورد؛ ۱۸ مورد ارسنجان؛ ۱۷ مورد زرین دشت؛ ۱۶ مورد بوانات؛ ۱۲ مورد بیضا؛ ۹ مورد مهر؛ ۷ مورد کوه چنار؛ ۵ مورد فراشبند؛ سرچهان و بختگان هر کدام یک مورد عنوان کرد و مابقی جانباختگان را نیز مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های استان اعلام کرد.

وی اضافه کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، بیش از ۵۳۱ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، ۱۵۷ هزار و ۶۱۴ مورد مثبت شناسایی شده است.

 همتی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را ۱۵۱ هزار و ۲۹۲ نفر اعلام کرد.

وی ادامه داد: هم اکنون ۹۳۷ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان های استان بستری هستند، همچنین از این تعداد، ۲۷۲ بیمار مبتلا به کرونا نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

معاون بهداشت این دانشگاه با اشاره به نزدیک شدن شب یلدا و تعطیلات پیش رو، از راه اندازی کمپینی تحت عنوان «یلدای مجازی، یلدای ماندگار» توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد و هدف از راه اندازی این کمپین را تشویق مردم به پرهیز از دورهمی های خانوادگی و برقراری ارتباط مجازی در شب یلدا عنوان کرد.

همتی افزود: هم استانی ها می توانند تصاویر شب یلدای خود را که نشان دهنده ارتباط مجازی بوده است، به وب سایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ارسال کنند

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.