کد خبر: 7711
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
نشست خبری دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، قربانیان کروناویروس در شیراز به هزار و ۳۸۲ رسید.

به گزارش پیام خبر، «عبدالرسول همتی» امروز چهارشنبه ۲۶ آذر گفت: متاسفانه ۱۱ نفر در روز گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به دو هزار و ۸۶۹ نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز دو هزار و ۸۶۹ مورد فوتی استان بر اثر ابتلا به کروناویروس از شروع تاکنون را هزار و ۳۸۲ مورد مربوط به شیراز؛ ۲۲۶ مورد مرودشت؛ ۱۰۰ مورد کازرون؛ ۷۱ مورد آباده؛ ۶۰ مورد داراب؛ ۴۳ مورد ممسنی؛ کوار و اقلید هر کدام ۴۱ مورد؛ ۳۶ مورد سپیدان؛ استهبان، نی ریز و لامرد هر کدام ۳۵ مورد؛ زرقان و خرامه هر کدام ۳۱ مورد؛ ۲۸ مورد خرم بید؛ فیروزآباد و قیروکارزین هر کدام ۲۵ مورد؛ ۲۰ مورد پاسارگاد؛ رستم و سروستان هر کدام ۱۹ مورد؛ ۱۸ مورد ارسنجان؛ ۱۷ مورد زرین دشت؛ ۱۶ مورد بوانات؛ ۱۲ مورد بیضا؛ ۹ مورد مهر؛ ۷ مورد کوه چنار؛ ۵ مورد فراشبند؛ سرچهان و بختگان هر کدام یک مورد عنوان کرد و مابقی جانباختگان را نیز مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های استان اعلام کرد.

وی اضافه کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، بیش از ۵۳۱ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، ۱۵۷ هزار و ۶۱۴ مورد مثبت شناسایی شده است.

 همتی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را ۱۵۱ هزار و ۲۹۲ نفر اعلام کرد.

وی ادامه داد: هم اکنون ۹۳۷ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان های استان بستری هستند، همچنین از این تعداد، ۲۷۲ بیمار مبتلا به کرونا نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

معاون بهداشت این دانشگاه با اشاره به نزدیک شدن شب یلدا و تعطیلات پیش رو، از راه اندازی کمپینی تحت عنوان «یلدای مجازی، یلدای ماندگار» توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد و هدف از راه اندازی این کمپین را تشویق مردم به پرهیز از دورهمی های خانوادگی و برقراری ارتباط مجازی در شب یلدا عنوان کرد.

همتی افزود: هم استانی ها می توانند تصاویر شب یلدای خود را که نشان دهنده ارتباط مجازی بوده است، به وب سایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ارسال کنند

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل