کد خبر: 7712
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰
  • خبرنگار: منیره خسروبیگ
  • چاپ
عضوهیأت‌علمی دانشگاه شیراز در زمره‌ی ۱۵ دانشمند برتر همکار با جامعه-صنعت / محمد مهدی علیشاهی

دکتر محمدمهدی علیشاهی، عضو هیأت‌علمی دانشگاه شیراز در زمره‌ی ۱۵دانشمند برتر شناخته شد.

به گزارش پیام خبر، به نقل از روابط عمومی دانشگاه شیراز طی دهه‌های اخیر روند تحول و پیشرفت در ساختار و فعالیت دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور بسیار شایان توجه بوده است؛ از همین‌رو به‌منظور تشویق و حمایت از فعالیت اثربخش اعضای هیأت‌علمی، در سال ۱۳۹۹ نسبت به شناسایی و معرفی اعضای هیأت علمی برتر در همکاری با جامعه و صنعت از طریق دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی کشور اقداماتی صورت گرفت.

شاخص‌های شناسایی اعضای هیأت‌علمی برتر در همکاری با جامعه و صنعت مواردی ازجمله مشارکت در فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌های ملی و منطقه‌ای،  اجرای قراردادهای پژوهشی تقاضامحور،  ارائه‌ی دستاوردهای مهم و مؤثر در رفع مشکلات کشور،  همکاری با نهادها و صنایع کشور برای بهبود بهره‌وری و کارآیی،  نقش‌آفرینی مؤثر در ایجاد و فعالیت شبکه‌های علمی و تشکل‌های تخصصی اثرگذار در امور اجتماعی، اقتصادی و صنعتی مورد توجه بوده است.

بر همین اساس،  ۱۴۱ عضو هیأت علمی برتر در ارتباط با جامعه و صنعت انتخاب شدند که از بین این افراد ۱۵ دانشمند برتر انتخاب شدند. در این میان، دکتر محمدمهدی علیشاهی، عضو هیأت‌علمی دانشگاه شیراز در رشته‌ی مکانیک سیالات، به‌دلیل اجرای پروژه‌های کاربردی متعدد و کمک به رفع نیازهای صنعتی کشور و توسعه مراکز تحقیقاتی دانشگاهی موردنیاز کشور، در زمره‌ی ۱۵دانشمند برتر در همکاری با جامعه و صنعت معرفی شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل