کد خبر: 7717
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
ایران خودرو فارس

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: تولید روزانه شرکت ایران خودرو فارس  ۸۵ دستگاه‌خودرو پژو پارس می باشد و اشتغالزایی ۲۰۰  نفر نیروی انسانی را فراهم نموده است.

به گزارش پیام خبر، رییس سازمان صمت فارس در آئین بازدید از شرکت ایران خودرو فارس گفت: ایجاد سرمایه‌گذاری در صنایع مادر، حفظ واحدهای موجود و توسعه واحدهای صنعتی در بخش‌های مختلف از محوری‌ترین رویکردهای بخش صنعت استان است و کیفی سازی محصولات داخلی،   توجه به نقدینگی، بازسازی و نوسازی ماشین ‌آلات خط تولید و رشد صادرات نیز به عنوان رویکردهای محوری صنعت فارس در دستور کار قرار دارد.

حمیدرضا ایزدی ادامه داد: تولید دستگاه های خودرو پژو پارس در این شرکت از نظر کمی و کیفی رشد چشمگیری داشته و میزان تولید سالانه به ۲۰ هزار دستگاه رسیده است.

وی با اشاره به میزان تولید و اشتغالزایی صنعت خودرو سازی فارس افزود: تولید روزانه شرکت ایران خودرو فارس  ۸۵ دستگاه‌خودرو پژو پارس می باشد و اشتغالزایی ۲۰۰  نفر نیروی انسانی را فراهم نموده است.

ایزدی اظهار داشت:در صورت فراهم شدن زیرساخت ها و امکانات لازم میزان تولید روزانه از ۸۵ به ۹۰ دستگاه خودرو خواهد رسید و در صورت دوشیفته شدن فعالیت ها میزان تولید به ۱۸۰ خودرو افزایش می یابد.

وی با اشاره به توسعه زیرساخت های صنعتی بیان کرد:همواره ارتقای کمی و کیفی محصولات و ظرفیت‌های تولیدی سایت ایران خودرو فارس، کیفی‌سازی و تنوع‌بخشی این شرکت بوده و با توجه به توسعه زیرساخت‌های صنعتی، ایجاد اشتغال پایدار، جهش تولید، گسترش فعالیت‌های اقتصادی و ایجاد صنایع پایین دستی را موجب می شود.

ایزدی با تاکید بر شکوفایی بیش از پیش این صنعت در استان فارس اظهار داشت:خوشبختانه برای جلب رضایت مصرف کنندگان اتفاقات خوبی رقم خورده و برنامه های مفیدی در جهت رشد و توسعه آن در نظر گرفته شده است.

در این بازید فرشاد مقیمی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز با تاکید بر ظرفیت های موجود در صنعت خودرو استان فارس گفت: از آنجایی که سهامدار اصلی هستیم آمادگی خود را جهت حمایت از تولیدات اعلام می نماییم تا با ارائه جواز ظرفیت های جدید از سوی سازمان صمت فارس همکاری های لازم را انجام دهیم.

وی افزود:همچنان برای مذاکره حاضریم و جهت تولید دستگاه های جدید و به روز، پشتیبانی ظرفیت مرکز تحقیقات ایران خودرو را در اختیار این شرکت قرار می دهیم، ما هرچه را در توان داریم جهت رشد تولید این استان به کار خواهیم گرفت، با وجود همه مشکلات در صدد افزایش تولید و اشتغال در شرکت خودرو فارس هستیم.

مقیمی به رشد و توسعه تولیدات اشاره کرد و افزود:خوشبختانه میزان تولید دستگاه ها نسبت به سال گذسته افزایش داشته به طوری که این میزان در آذر ماه در مقایسه با ماه های مشابه در سال گذشته با رشد ۳۰ درصدی همراه شده و در نظر داریم که میزان تولید را از روزی ۲ هزار دستگاه به ۲ هزار و ۳۵۰ دستگاه تولید برسانیم، در صدد هستیم که تولید ماهانه را به ۶۰ هزار دستگاه تولید افزایش دهیم و شاهد محصولات جدیدتری باشیم.

وی به انعقاد تفاهم نامه میان شرکت ایران خودرو ایران و شرکت ایران خودرو فارس اشاره کرد و گفت:با انعقاد تفاهم نامه با ایران خودرو ایران، ضمانت خرید ۵ ساله را از شرکت ایران خودرو فارس تضمین می کنیم چرا که مهم ترین موضوع وضعیت بازار است.

جعفر قادری، نماینده مردم شیراز در مجلس با تاکید بر اهمیت همکاری شرکا گفت:با توجه به پتانسیل و ظرفیت های موجود حجم تولید در استان در حد قابل قبولی نیست چراکه ما یکی از استان های پرطرفدار خودرو و از بزرگترین نمایندگی ها در سطح کشور قرار گرفته است.
وی افزود:ما انتظار داریم توجه ویژه ای به صنعت این استان صورت بگیرد و فعالیت های تولیدی این شرکت به صورت شبانه روزی انجام شود.

امروز، پنج شنبه آئین بازید از شرکت «ایران خودرو فارس»، «صنایع الکترونیک»، واحدهای تولید قطعه و قالب سازی مرتبط با خودرو با حضور"فرشاد مقیمی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، "حمیدرضا ایزدی" رئیس سازمان صمت فارس، افشون، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، و" جعفر قادری"نماینده مردم شیراز و زرقان و عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس در شیراز برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

استان ها

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.