صدور شناسنامه

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: تا کنون برای ۸۴ نفر از فرزندان حاصل از ازدواج مادر ایرانی با پدر خارجی در پنج استان شناسنامه صادر و تحویل داده شده است.

به گزارش پیام خبر ،«سیف‌الله ابوترابی»  افزود: تا کنون در استان‌های اصفهان یک، زنجان ۸، کرمان ۱۹، همدان۴۲ و تهران ۱۴ شناسنامه برای فرزندان حاصل از ازدواج مادر ایرانی با پدر خارجی صادر شده و همچنین شناسنامه  ۴۸ فرزند دیگر در استان همدان و ۱۹ فرزند دیگر در استان تهران هم در حال آماده شدن و تحویل است.

 مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور  ۲۸ آبان امسال گفته بود که نخستین شناسنامه‌های صادر شده به فرزندان حاصل از ازدواج مادر ایرانی با پدر خارجی صادر شد و همچنین  ۷۵ هزار نفر از فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی در سایت اداره کل اتباع پیش ثبت‌نام کردند.

«مهدی محمودی» تصریح کرد: در گذشته و در سال ۸۵ ماده واحده‌ای در قانون وجود داشت که بر اساس آن به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان غیرایرانی که بالای ۱۸ سال سن داشتند شناسنامه اعطا می‌شد این قانون خلاءهایی داشت که مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت قانون اعطای تابعیت به همه فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان غیرایرانی توسط مجلس شورای اسلامی و همکاری سایر نهادها تصویب و به همه استان‌های سراسر کشور ابلاغ و اعلام شد.

به گفته وی، از چهار ماه گذشته روند صدور شناسنامه به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی آغاز شده و در اولین گام شناسنامه خانواده شهبازی فرزندی که پدرش پزشک و مادرش پرستار بود و حین خدمت به بیماران کرونایی شهید مدافع سلامت شد، تقدیم شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل