کد خبر: 7720
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸
  • خبرنگار: منیره خسروبیگ
  • چاپ
راه اندازی ۱۵۰ سایت اینترنت پر سرعت

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس از راه اندازی ۱۵۰ سایت اینترنت پرسرعت در استان فارس با مساعدت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و همکاری اپراتورها تا پایان سال جاری خبر داد و گفت :عملیات اجرا و راه اندازی ۳۰ عدد از این سایت ها در سراسر استان در حال انجام است، که اولویت اجرای این طرح ها با روستاهایی است که که فاقد ارتباطات بوده و دارای جمعیت زیاد هستند.

به گزارش پیام خبر، مهرداد سهرابی گفت: دولت در حال تنظیم لایحه ای است تا با ایجاد رقابتی سالم انحصار را از مخابرات خارج کند ‌و از سیاستهای مهم و برنامه های وزارت ارتباطات کاهش شکاف دیجتالی در مناطق کم برخوردار و روستایی  است تا به وسیله آن بتوان عدالت آموزشی را برقرار کرد و از مهاجرت به سمت شهر ها جلوگیری شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس بیان کرد: وزارت ارتباطات همواره سعی کرده است با تعامل نزدیک با سایر وزارتخانه ها خود را از آنان جدا ندانسته و در خدمت اهداف دیگر وزارتخانه ها به خصوص آموزش و پرورش گام برمی داردو بروز کرونا  فرصتی شد تا نگاه به توسعه فناوری در روستاها نیز به طور چشمگیری کاهش یابد به طوریکه که در سالهای قبل برای نصب سایت و زیر ساختهای اینترنتی در روستاها همواره با مقاومت از طرف مردم روبرو می شدیم.

سهرابی با بیان اینکه رویکرد وزارت ارتباطات در رابطه با مردم همواره پاسخگویی به آنان بوده نه فرار از آنان افزود: تا پایان برنامه ششم توسعه مقرر گردیده است که وزارت ارتباطات موظف است که ۴ خدمت آموزش، سلامت، کشاورزی و بانکداری را در ۸۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار در کشور فراهم سازد.

وی ادامه داد: استان فارس دارای ۲۴۲۸ روستا بالای ۲۰ خانوار هست که ۹۰ درصد این روستاها دسترسی به اینترنت ثابت یا سیار و یا یکی از اپراتورهای ایرانسل و همراه اول را دارا هستند و درصدد هستیم ۱۰ درصد باقی مانده را هرچه سریعتر کامل کنیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس در پایان گفت: هرکدام از سایتهای مورد نظر بالغ بر ۱۰ روستا و ۲۶۰ مشترک را تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار خواهد دادو بسیاری ازموارد اختلال در شبکه شاد بخاطر سرعت اینترنت نبوده بلکه مربوط به ترافیک و سرورهای خود این برنامه است که قرار است همراه اول این مشکل  را مرتفع سازد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل