کد خبر: 7721
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۵
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
پیاده راه گردشگری

شهردار شیراز گفت: ما یک مسیر گردشگری را تکمیل می کنیم که برای گردشگران فرصتی ایجاد می کند که یک مسیر تاریخی و فرهنگی را بازدید کنند.

به گزارش پیام خبر، در حاشیه افتتاح زیرگذرشهید محسن فخری زاده شهردار شیراز عنوان کرد: شاهد افتتاح پروژه زیرگذر شهید محسن فخری زاده هستیم این پروژه با هدف تسهیل رفت و آمد در منطقه دروازه اصفهان و پل علی ابن حمزه(ع) اجرایی شده است، و برای گردشگرانی که از دروازه قرآن تا دروازه اصفهان و بازار وکیل طی مسیر می کنند این پروژه این فرصت را ایجاد کرده که در مسیر با خودرو مواجه نشوند و یک مسیر پیاده را تا بازار وکیل و دروازه اصفهان داشته باشند.

حیدر اسکندر پور ادامه داد: تلاش ما در دوره جدید ایجاد مسیرهای گردشگری است تا گردشگر کمتر با مانع فیزیکی روبه رو شود و بتواند مسیر های گردشگری را پیاده طی کند، این پیاده را که از دروازه قرآن به باغ جهان نما و نهایتا به چهار راه حافظیه و خود حافظیه و باغ ملی، پل علی ابن حمزه(ع) و از آنجا به دروازه اصفهان و بازار وکیل شمالی و جنوبی و در آخر به حرم شاهچراغ ختم می شود در حال تکمیل است.

وی افزود: در واقع ما یک مسیر گردشگری را تکمیل می کنیم که اجرای این زیرگذر فرصتی را فراهم کرد که گردشگر ما در مسیر خودرو قرار نگیرد و با اقداماتی که انجام شده از دروازه قرآن تا دروازه اصفهان کف سازی و بدنه سازی و نورپردازی که در حال انجام هستند، این فرصت را برای گردشگران ایجاد می کند که یک مسیر تاریخی و فرهنگی را بازدید کنند و نهایتا به بازار وکیل و حرم شاهچراغ برسند.

اسکندرپور بیان کرد: این کار زحماتی را برای  شهروندان ما ایجاد کرده است به خصوص در دروازه اصفهان که کسبه در  این منطقه نزدیک دو سال در زحمت بودند و من از همینجا از همه آنها عذر خواهی می کنم از تشکر میکنم که در ساخت این مسیر صبوری کردند و با همراهی آنها ادامه مسیر و تکمیل این پیاده راه گردشگری را یعنی از پل علی ابن حمزه تا دروازه اصفهان را نیز به انجام برسانیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

استان ها

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.