کد خبر: 7726
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۵
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
خودرو

رییس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان وزارت صمت گفت: ما از تمام توان خود برای توسعه صنعت خودروسازی استفاده کرده ایم،اگر قطعه وارداتی در امر تولید به کار نگرفته نشود حتما آن را پیگیری می کنیم.

به گزارش پیام خبر،  رییس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان وزارت صمت در مراسم اهداء تندیس طلائی ملی و گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان به واحدهای برتر عنوان کرد: به جرات می توان مهد قالب سازی خودرو را بر استان فارس نام نهاد.

عباس تابش ادامه داد: :هر چند تبدیل خودرو از حالت مصرفی به سرمایه ای صورت خوشایندی ندارد اما این رویه موجب افزایش تقاضا شده و ظرف دو سال افزایش تولیدات خوبی رقم خورده که آن را مدیون زحمات و تلاش دست اندرکاران هستیم.

وی اضافه کرد:خوشبختانه این صنعت در حال حاضر نسبت به سال های گذشته از شرایط بهتری برخوردار می باشد و علاوه بر اهمیت دوخودروساز "ایران خودرو" و" سایپا"، سایر خودروسازان با تولید ۲۰ درصدی در اولویت هستند.

رییس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان وزارت صمت بیان کرد: ما از تمام توان خود برای توسعه صنعت خودروسازی استفاده کرده ایم، اگر قطعه وارداتی در امر تولید به کار نگرفته نشود حتما آن را پیگیری می کنیم.

وی به اهمیت رضایت مصرف کننده و رعایت استاندارهای لازم در جهت برندسازی اشاره کرد و گفت: افرادی هستند که باوجود شرایط موجود در زمینه صادرات فعال هستند و در جهت برندسازی در سطح بین المللی تلاش می کنند.

تابش افزود:مشکلات و کمبود اعتبار منابع تولید را می توان از طریق صادرکنندگان و افرادی که در صدد مزاکره برای تامین مالی هستند، تامین نمود. با این حال اولویت را در بحث تهاتر با خودروسازان گذاشته ایم تا هزینه های ثابت کم کنیم.

 استاندار فارس نیز در این مراسم گفت:استان فارس در زمینه سرمایه گذاری صنعتی به خوبی عمل نموده و قابلیت افزایش تولید را دارد، این استان مرکزیت ۸ استان در اطراف خود را دارد که غلبه تاریخی و فرهنگی اش را باور دارند.

عنایت الله رحیمی با بیان این که امکانات لازم برای تولید خودرو در استان فراهم است، ادامه داد: تمامی کارخانجات مربوطه در امر تولید و ساخت خودرو  از لاستیک گرفته تا موتور در این استان فراهم است و امید توسعه را به یقین تبدیل می کند.

وی با اشاره به دانش و تکنولوژی های روز دنیا در فارس گفت:دانشگاه شیراز و دانشکده مهندسی توانایی این را دارد که در خدمت صنعت خودرو سازی قرار بگیرد، با برنامه ریزی های مدون و رعایت الزامات حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، این امکان فراهم می شود که تولیدات از نظر کمی و کیفی مطابق با انتظارات جامعه صورت پذیرد.

در این مراسم، به واحدهای برتر، "مشک فام" و "هتل بزرگ شیراز" جهت رعایت حقوق مصرف کنندگان تندیس طلایی ملی و لوح سپاس اعطاء گردید.

همچنین امروز تفاهم‌نامه همکاری  ایران خودرو با صنایع الکترونیک شیراز با  هدف طراحی، توسعه، تولید و تأمین قطعات خودرو نیز صورت گرفت.

لازم به ذکر است، از شرکت" مژده وصل" در تولید قطعات و قالب خودرو هم بازدید به عمل آمد.

کارگروه تسهیل و رفع تولید با حضور "عباس تابش"رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان وزارت صمت، "فرشاد مقیمی" مدیرعامل ایران خودرو، "عنایت الله رحیمی"استاندار فارس، "حمیدرضا ایزدی" رئیس سازمان صمت فارس، "جعفر قادری" نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از قطعه سازان خودرو برگزار و به مشکلات تولیدکنندگان پرداخته شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

استان ها

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.