کد خبر: 7749
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱
عبدالرسول همتی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: بر اساس آخرین آمارهای کرونا در استان فارس، هم اکنون ۲۱۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU بستری هستند.

به گزارش پیام خبر، «عبدالرسول همتی» از افزایش موارد نمونه گیری های تشخیصی به بیش از ۵۳۶ مورد از ابتدای شیوع این بیماری تا امروز، بیست و نهم آذر خبر داد و گفت: با بررسی نمونه های انجام شده، ابتلای ۱۵۸ هزار و ۵۹۸ نفر به قطعیت رسیده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: هم اکنون۷۹۳ بیمار مثبت قطعی و مشکوک و دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد،  ۲۱۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
وی در ادامه با آرزوی سلامتی برای تمامی مبتلایان، از بهبودی ۱۵۲ هزار و ۸۰۴ مبتلا به کروناویروس در فارس، از ابتدای شیوع بیمرای تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
معاون بهداشت دانشگاه، تعداد جانباختگان این بیماری طی ۲۴ ساعت گذشته را نیز ۱۰ هم استانی اعلام کرد و گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو هزار و ۹۰۹ هم استانی را به دلیل ابتلا به کروناویروس از دست داده ایم.
اعلام آمار موارد ابتلای تجمعی بیماری کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز 
همتی در ادامه به اعلام آمار موارد ابتلای تجمعی بیماری کووید۱۹ در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه از آغاز شیوع کووید۱۹ تا کنون پرداخت و افزود: در این بررسی ها تاکنون شیراز با ۸۰ هزار و ۳۵۳ مورد بیشترین میزان ابتلا را به خود اختصاص داده است، مرودشت با ۴۴۰۴ مورد؛ کازرون با ۳۹۳۷ مورد؛ فیروزآباد با ۲۶۷۰ مورد؛ ممسنی با ۲۶۵۴ مورد؛ داراب با ۲۵۵۴ مورد؛ آباده با ۲۴۹۸ مورد؛ کوار با ۲۴۴۶ مورد؛ سپیدان با ۱۸۵۹ مورد؛ استهبان با ۱۵۳۶ مورد؛ نی ریز با ۱۴۶۷ مورد؛ زرین دشت با ۱۴۵۴ مورد؛ کوه چنار با ۱۴۰۸ مورد؛ اقلید با ۱۳۷۳ مورد؛ قیروکارزین با ۱۳۵۸ مورد؛ خرم بید با ۱۲۱۰ مورد؛ لامرد با ۱۰۹۹ مورد؛ رستم با ۱۰۹۳ مورد؛ زرقان با ۱۰۴۶ مورد؛ خرامه با ۱۰۲۰ مورد و پاسارگاد با ۱۰۰۱ مورد، دیگر موارد ابتلا در استان را داشته اند.
او فراشبند با ۹۶۷ مورد؛ ارسنجان با ۷۷۸ مورد؛ سروستان با ۶۷۹ مورد؛ مهر با ۴۹ مورد؛ بوانات با ۵۵۷ مورد؛ بیضا با ۵۳۸ مورد؛ بختگان با ۵۰۱ مورد و سرچهان با ۳۸۲ مورد ابتلا را نیز شهرهایی عنوان کرد که از ابتدای شیوع تاکنون، آمار ابتلایان در زیر هزار نفر بوده است و یادآور شد: دیگر موارد ابتلا در استان فارس مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان است.
معاون بهداشت دانشگاه با توجه به کاهش آمار بیماری در سطح استان در شرایط فعلی، عنوان کرد: این شرایط پایدار نبوده و شکننده است و برای حفظ و بهبود این شرایط، نیاز به همکاری، تداوم این روند و رعایت جدی اصول بهداشتی از سوی مردم هستیم.
همتی با قدردانی از مردم برای رعایت توصیه های بهداشتی در این بحران، برای مشارکت و پیوستن به پویش «#یلدایمجازییلدای_ماندگار» دعوت کرد و از آنان خواست تا با جدی گرفتن و رعایت پروتکل های بهداشتی، این مناسبت را با پیوستن به پویش به صورت مجازی برگزار کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.