کیت تشخیص سریع

گروهی از محققان یکی از شرکت‌های دانش بنیان علاوه بر عرضه انواع کیت‌های تشخیص طبی موفق شدند اولین کیت تشخیص کووید–۱۹ را طراحی کرده و به تولید انبوه برسانند.

به گزارش پیام خبر ، افشین تاجدین، مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان، با بیان اینکه این شرکت از سال ۸۴ فعالیت خود را در حوزه تولید کیت‌های تشخیص طبی از نوع الایزا آغاز کرده است،  گفت: در حال حاضر بیش از ۷۰ نوع کیت تشخیصی الایزا برای شناسایی بیماری‌های مختلفی در این مجموعه فناور تولید می‌شود و کیت‌های تشخیص طبی این شرکت با سرعت بالایی جانشین محصولات مشابه خارجی شده است.

وی افزود: کیت‌های تولیدی برای تشخیص انواع بیماری‌های عفونی، ناهنجاری‌های هورمونی، مارکرهای سرطانی و غیره تولید شده است و در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تاجدین، پنل تیروئیدی را یکی دیگر از محصولات تولیدی این شرکت عنوان کرد و یادآور شد: این نوع پنل یکی از پنل‌های کامل موجود در بازار است که شستشوی یک مرحله‌ای یکی از مزیت‌های آن به شمار می‌رود. پنل باروری هم محصول دیگر شرکت است که در اختیار جامعه پزشکی قرار دارد.

بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مجری طرح پنل مارکرهای سرطانی، پنل بیماری‌های عفونی، پنل کم‌خونی، پنل استروئیدی، پنل متابولیسم کلسیم و استخوان، پنل قلبی، پنل دیابت و پنل الکترولیت‌ها را از دیگر محصولات دانش بنیان این مجموعه نام برد و خاطر نشان کرد: ما با همکاری یک شتابدهنده توانستیم در همان روزهای ابتدایی شیوع کرونا، با همت دانشمندان و نخبگان ایرانی اولین کیت تشخیصی بیماری کووید – ۱۹ را طراحی کرده و به تولید انبوه برسانیم.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل