کد خبر: 7763
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۶
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
ارسال بیش از ۳۰ میلیارد تومان تجهیزات و اقلام آموزشی و ورزشی به مدارس عشایر فارس

رییس آموزش و پرورش عشایر استان فارس از ارسال بیش از ۳۰ میلیارد تومان تجهیزات و اقلام آموزشی و ورزشی به مدارس عشایر فارس خبر داد و گفت: این تجهیزات شامل، گوشی، تبلت، لوازم التحریر، کیف و کفش میباشد.

به گزارش پیام خبر، بهنام حیدری در سومین مرحله ارسال کاروان تجهیزات آموزشی به مدارس عشایر بیان کرد: آموزش وپرورش عشایر فارس در گستره استان فارس و بخشی از استانهای بوشهر، هرمزگان، کرمان، کهکیلویه بویراحمد و اصفهان درقالب۴ نمایندگی،  ۱۱۰۰نفرنیروی انسانی با ۱۲۰۰۰دانش آموز در سه مقطع ابتدایی(۸۰۰۰)ومتوسطه اول و دوم(۴۰۰۰) مشغول خدمت رسانی به دانش اموزان محروم است.

رییس آموزش و پرورش عشایر استان فارس افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا فرآیند آموزشی در سطح کشور برای دانش آموزان و دانشجویان از طریق شبکه های مجازی و شبکه شاد و صدا و سیما استمرار یافت، اما در عشایر به دلیل عدم پوشش آنتن دهی موبایل و شبکه اینترنت و نداشتن گوشی همراه آندروید و تبلت دانش آموزی صدمات آموزشی جبران ناپذیری به دانش آموزان وارد شده است.

حیدری ادامه داد: پیرو سفر ریاست محترم قوه قضاییه به استان فارس و دیدارمعتمدین و سران عشایر فارس، با دستور ریاست محترم قوه قضاییه مبنی بر تشکیل کارگروهی ویژه در استان با محوریت سازمان بازرسی کل کشور برای رسیدگی بیشتر به امور جامعه عشایری گردید.

وی گفت: خوشبختانه تلاش های صورت گرفته  با شناسایی و اولویت بندی مسائل و مشکلات و تشکیل کارگروهی در استان با شرکت همه مسئولان ارشد فارس با محوریت سازمان بازرسی منطقه ۳ کشور به بار نشست که حاصل این نشست و پیگیری های مستمر انجام گرفته منجر به تأمین تجهیـزات آموزشی، پرورشی و اداری ویژه مدارس عشایری گردید.

رییس آموزش و پرورش عشایر استان فارس اضافه کرد:  با توجه به مشکلات عدیده در تعلیم وتربیت فرزندان محروم عشایر، توزیع این اقلام بخش کوچکی از مشکلات جامعه دانش آموزی عشایری را مرتفع می نماید که امید است همچنان لطف و مساعدت مسئولین عالیه نظام اسلامی شامل حال فرزندان محروم عشایر گردد.

گفتنی است که در پایان این مراسم از معلمان و دانش آموزان اداره آموزش و پرورش عشایر، که در برنامه های مختلف حایز مقام کشوری شده بودند، تجلیل شد و همچنین از ۲ پرستار فارغ التحصل دبیرستان عشایر به مناسبت روز پرستار تقدیر شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.