دکتر علی اکبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

از ابتدای شیوع اپیدمی کروناویروس در فارس تا کنون، قریب به ۱۵۹هزار هم استانی به این بیماری دچار شده اند.

به گزارش پیام خبر، «علی اکبری» معاون درمان دانشگاه ضمن تبریک ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار، آخرین وضعیت کروناویروس فارس را در در استودیو سلامت دانشگاه اعلام کرد و گفت: با افزایش موارد نمونه گیری به ۵۳۷هزار و ۲۴۱ مورد از ابتدای شیوع تا امروز در طی ۱۰ ماه شیوع این بیماری، ۱۵۸ هزار و ۸۰۰ بیمار مثبت قطعی در استان شناسایی شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز افزود:  ۱۱ هم استانی مبتلا به کروناویروس طی روز گذشته تاکنون جان باخته اند و از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو هزار و ۹۲۰ هم استانی را در اثر کرونا از دست داده ایم.

وی مجموع بیماران مثبت قطعی و یا مشکوک و دارای علایم کروناویروس که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز ۷۶۹نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۱۹۳ نفر به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

معاون درمان دانشگاه مجموع بهبودیافتگان این بیماری را نیز از ابتدای شیوع، ۱۵۳هزار و ۲۰۶ نفر عنوان کرد.

وی در ادامه این گزارش با اشاره به فرا رسیدن شب یلدا، از عموم مردم استان خواست تا ضمن پیوستن به پویش مردمی «یلدای مجازی؛ یلدای ماندگار»، آئین های امشب را به صورت مجازی برگزار کرده و از دورهمی های خانوادگی پرهیز کنند.

 اکبری بیش از نیمی از موارد انتقال این بیماری را به دلیل دورهمی های خانوادگی برشمرد و ابراز امیدواری کرد با پایبندی یکایک ما به پروتکل های بهداشتی پیشگیرانه، چرخه های انتقال این بیماری قطع شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل