کد خبر: 7773
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۹
علی رهایی، رییس جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت استان فارس

رییس جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت استان فارس گفت: یکی از علت‌هایی که کاهش مشارکت مردم را به دنبال دارد، وجود اختلاف بین بزرگان و جریان‌های مختلف سیاسی و عدم گفت و گو بین آنان است.

به گزارش پیام خبر، «علی رهایی» با اشاره به وجود اختلاف بین بزرگان و جریان‌های مختلف سیاسی و عدم گفت و گو بین آنان گفت: در یک مقطع زمانی قرار داریم که باید اتحاد و همدلی بین گروه‌های سیاسی را بیش از گذشته نشان دهیم و اگر اختلاف نظری وجود دارد نیازی به رسانه‌ای شدن آن نیست.
رییس جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت استان فارس ادامه داد: حاصل رسانه‌ای شدن اختلافات گروه‌های سیاسی چیزی جز یاس و ناامیدی مردم نیست، ما نمی‌گوییم همه گروه‌های سیاسی باید یک فکر و نظر داشته باشند، رقابت وجود دارد و جریان‌های سیاسی چند گروه هستند اما زمانی که این رقابت، تخریب به دنبال داشته باشد و این تخریب نیز علنی باشد کاهش مشارکت مردم در انتخابات را به دنبال دارد.
دبیر جمعیت حامیان انقلاب اسلامی در استان فارس گفت: باید اعتماد مردم را جلب کنیم و بدانیم اختلاف نظرها باعث رشد و تعالی کشور می‌شود لذا برای جذب بخشی از آرای خاکستری یا نگرانی از پیروزی رقیب در انتخابات، نباید بداخلاقی سیاسی داشته باشیم و به تخریب روی بیاوریم.
رهایی افزود: مردم ایران هوشیار هستند، فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی نیز روند اطلاع رسانی را گسترده کرده و سطح آگاهی مردم افزایش داده است و آنان خیلی زود متوجه می‌شوند کدام یک از مباحث مطرح شده واقعیت دارد و کدام یک واقعیت ندارد.
وی ادامه داد: فارس و شیراز یک استان و شهر سیاست‌زده است و در انتخابات مختلف این مساله را مشاهده کرده‌ایم لذا احزاب، تشکل‌ها، جبهه‌ها و گروه‌های سیاسی باید در طرح مسایل دقت داشته باشند.
رییس جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت در استان فارس گفت: رهبر معظم انقلاب در فرمایش‌های اخیرشان بر وحدت بخش گروه‌های مختلف و لزوم دوری از اختلاف تاکید داشتند که این مساله باید مدنظر همگان باشد.
رهایی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب همواره بر این موضوع تاکید داشتند که باید برای جبهه انقلاب اسلامی یارگیری کنیم و به دنبال حذف افراد نباشیم و این جبهه را گسترش دهیم، افزود: زمانی که فرزندان انقلابی ایران نتوانند یکدیگر را تحمل کنند کاهش مشارکت مردم در انتخابات را به دنبال داریم.
وی ادامه داد: مشروعیت هر نظام و حکومتی به میزان مشارکت مردم در انتخابات آن کشور بستگی دارد و هرچقدر مشارکت مردم در انتخابات افزایش یابد توسعه آن کشور پرشتاب‌تر خواهد بود و اگر مشارکت مردم کاهش یابد تبعات سیاسی و امنیتی به دنبال خواهد داشت.
دبیر جمعیت حامیان انقلاب اسلامی در استان فارس گفت: در مقطعی که جمهوری اسلامی ایران با انواع تحریم‌های ظالمانه و جنگ اقتصادی مواجه است یکی از اهداف اصلی دشمنان ناامید کردن مردم و بی‌اعتماد کردن آنان به نظام و کاهش مشارکت در انتخابات است.
رهایی افزود: اگر کاهش مشارکت مردم در انتخابات ۱۴۰۰ محقق شود مهر تاییدی به تفکرات دشمنان داخلی و خارجی است لذا باید مراقب باشیم و با وحدت و اتحاد برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات آتی تلاش کنیم.
وی ادامه داد: هر رای مردم در انتخابات ۱۴۰۰ تیری به قلب دشمنان نظام جمهوری اسلامی است، دشمنان همیشه از مشارکت حداکثری مردم ایران در انتخابات وحشت داشته و دارند.
رییس جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت در استان فارس گفت: دشمنان با ابزارهای رسانه‌ای و تبلیغاتی خود در تمامی مقاطع زمانی هرچقدر به زمان انتخابات نزدیک‌تر شده‌ایم ‌موج حملات و طرح موضوع‌های اختلاف انگیز از سوی آنان افزایش می‌یابد و این مهر تاییدی بر حساس بودن آنان روی انتخابات ایران است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.