عبدالرسول همتی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: بر اساس آخرین گزارش های مربوط به کرونا در استان فارس، ۶۷۵ بیمار کرونا در بیمارستان های فارس بستری هستند.

به گزارش پیام خبر، «عبدالرسول همتی» با اعلام آمار مربوط به کروناویروس، از افزایش آمار نمونه گیری های مربوط به شناسایی این بیماری به بیش از ۵۳۸ هزار مورد از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان فارس خبر داد و گفت: بیماران شناسایی شده از ابتدای شیوع تاکنون را  ۱۵۹ هزار و ۸۲ بوده که از این تعداد تاکنون ۱۵۳ هزار و ۵۳۶ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از قرنطینه خانگی خارج شده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در ادامه با اشاره به بستری ۶۷۵ بیمار مشکوک و یا دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان در حال حاضر، بیان کرد: از این تعداد ۱۸۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش های ICU تحت مراقبت های ویژه درمانی قرار دارند.

وی همچنین با ابراز تاسف از جان باختن ۱۲ هم استانی دیگر در اثر ابتلا به این بیماری طی روز گذشته تاکنون، افزود: با افزوده شدن این افراد، مجموع جانباختگان این بیماری در استان فارس به 2 هزار و ۹۳۲ نفر از ابتدای شیوع ویروس کرونا رسیده است.

 همتی در ادامه از طرف دانشگاه علوم پزشکی شیراز از تمام کسانی که دعوت مجموعه سلامت را قبول کردند و شب یلدا را به صورت مجازی برگزار کردند و در خانه ماندند و شادی های خود را به این صورت با هم تقسیم کرده اند تقدیر کرد و گفت: بی شک همکاری و همیاری مردم می تواند به مدافعان سلامت کمک کند تا به شکل بهتری بیماری کووید۱۹ را مهار کنند.

وی اضافه کرد: وضعیتی که الان در استان فارس داریم، گرچه با تلاش مسوولان و کارکنان بهداشتی و درمانی و همراهی و همکاری مردم وضعیت خوبی است، اما این وضعیت شکننده و ناپایدار است و امیدواریم با همکاری و همیاری مردم استان و رعایت اصول بهداشتی بتوانیم به وضعیت پایدارتری برسیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.