کد خبر: 7777
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
تشریح جزییات برگزاری روند برگزاری امتحانات دانش اموزان در نوبت اول امسال در فارس

رییس اداره سنجش و ارزشیابی تحصیلی آموزش و پرورش فارس گفت: برای دانش آموزان مدارس بزرگسال کلیه امتحانات به صورت حضوری برگزار می گردد.

به گزارش پیام خبر، امیر شیرازی نژاد در جمع خبرنگاران، بیان کرد: امتحانات پایه دوزادهم برای دانش آموزان بزرگسال، راه دور، یا دانش آموزانی که در امتحانات شهریورماه گذشته نمره قبولی را کسب نکرده اند به صورت حضوری  از ۱۵ دی ماه تا ۸ بهمن ماه مطابق برنامه ارسالی امتحانات نهایی برگزار می شود.  

رییس اداره سنجش و ارزشیابی تحصیلی آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه در طی یک سال تحصیلی که از یک مهرماه سال جاری تا ۳۱ شهریورماه سال بعد است  ۳ دوره امتحان داریم گفت: این ۳ دوره امتحانات شامل امتحانات نوبت اول در دی ماه از نیمی از مطالب کتاب های درسی،   نوبت دوم در خردادماه از تمام مطالب کتاب و امتحانات شهریورماه برای کسانی که در امتحانات خردادماه قبول نشده اند برگزار می گرددو در هر آموزش و درس خواندنی برای اینکه مشخص شود منتج به یادگیری شده باید ارزشیابی صورت پذیرد که در آموزش و پرورش از ارزشیابی تحت عنوان آزمون یاد می شود.

وی تصریح کرد: در مقطع ابتدایی آزمون ها عملکردی است یعنی مجموعه فعالیت هایی که دانش آموز سر کلاس درس چه به صورت حضوری و غیرحضوری توسط معلم ارزیابی می شود و منجر به یک ارزشیابی توصیفی می شودو حضور دانش آموزان  دوره ابتدایی در شرایط کنونی برای امتحانات توصیه نمی شود، حتی در مورد پایه اول و دوم ابتدایی درس خواندن و نوشتن و درس ریاضی که جز دروس مهم است و بهتر است به صورت حضوری باشد اما طبق بخشنامه اعلامی در وضعیت زرد  تنها با مجوز ستاد کرونای استان امکان حضور دانش آموزان  ابتدایی  برای ارزشیابی امکان پذیر  است.

شیرازی نژاد افزود: امتحانات پایه دوزادهم برای دانش آموزان بزرگسال، راه دور، یا دانش آموزانی که در امتحانات شهریورماه گذشته نمره قبولی را کسب نکرده اند به صورت حضوری  از ۱۵ دی ماه تا ۸ بهمن ماه مطابق برنامه ارسالی امتحانات نهایی برگزار می گرددو  در پایه نهم  برای دانش آموزان بزرگسال نیز  امتحانات به صورت  هماهنگ و حضوری برگزار می شود.    

شیرازی نژاد در پایان گفت: دانش آموزان می توانند هر گونه تغییر رسمی در خصوص برگزاری امتحانات را در سایت های رسمی وزارت آموزش و پرورش و سایت اداره کل آموزش و پرورش فارس دریافت کنند.

خاطر نشان می شود: هرهفته مسوولان اداره کل اموزش و پرورش فارس از طریق  کانال رسمی اخبار این اداره کل در شبکه اموزشی به ادرس: https://shad.ir/farsmedunews به صورت زنده با فرهنگیان و دانش اموزان و اولیای انها در استان فارس به گفتگو خواهند پرداخت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.