کد خبر: 7787
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴
  • خبرنگار: منیره خسروبیگ
  • چاپ
حجت الاسلام علیرضا حدائق

مسئول حوزه علمیه منصوریه شیراز گفت: نقس رسانه ها نقش پیامبری است و جایگاه مهم دارند، خبرنگاری کار پیامبری است و انبیا (ع) گفتارهای الهی را بین مردم پخش می کردند، به همین دلیل به واسطه نشر خبر حتی اگر بر روی یک نفر هم تاثیر داشته باشد، ثواب زیادی خواهد داشت.

به گزارش پیام خبر، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا حدائق با تاکید بر اینکه خبرنگاران فرصت را مغتنم بدانند و از طریق اخبار روی افراد اثر بگذارند، بیان کرد: حوزه علمیه منصوریه ۶۰۰ سال سابقه دارد، که سند تشیع مردم شیراز است، نقس رسانه ها نقش پیامبری است و جایگاه مهم دارند، اگر چنین شود و فردی به راه راست هدایت شود، برای دنیا و آخرت انسان کافی است.  
 

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا حدائق با اشاره به اینکه اگر حضرت زینب (س) نبود بنی امیه اجازه ماندن نامی از حضرت سیدالشهدا (ع) باقی نمی گذاشت، اظهار کرد: اگر حضرت زینب (س) نبود، به طور حتم واقعه عاشورا به خوبی منتقل نمی شد و حتی خانه ایشان محل مراجعه زنان شهر برای تعلیم قرآن و معارف بود.

مسئول قرارگاه «عمار» حوزه علمیه «منصوریه» شیراز با اشاره به اینکه برخی ها در ثروت غرق هستند، آسایش دارند ولی آرامش ندارند و با قرص های مسکن استراحت می کنند، یادآور شد: آرام آنانی هستند که با خدا هستند وهمه چیز دارند.  

وی ادامه داد: اینکه مردم امروز اضطراب دارند، از ضعف ایمان است و برخی افرادی هستند که بیمارند و فقیر و در اوج گرفتاری، آرام اند و دیگران را تسکین می دهند.

حجت الاسلام حدائق با یادآوری این مطلب که علم، زهد، ایمان، شکیبایی و ورع حضرت زینب (س) به طور حتم از مهمترین آموزه های اسلامی است که بانوان باید به آن توجه کنند، اظهار کرد: نگرانی حضرت زینب (س) موضوع حجاب بود که در حضور یزید و ابن زیاد (لعنت الله علیهما) اعتراض کردند، ایشان به شکنجه، زندان و گرسنگی ها اعتراضی نداشتند.

حجت الاسلام و المسلمین حدائق با تاکید بر اینکه در سالروز شهادت شهید سلیمانی بسر می بریم، تاکید کرد: کار این شهید برای خدا بود و در روز قیامت، سردار سلیمانی میزان برای مسئولین و فرماندهان ما خواهد بود.

وی با یادآوری این مطلب که بی نظیر ترین تشییع جنازه تاریخ برای این سردار شهید روی داد، افزود: ده ها میلیون انسان در تشییع جنازه این شهید شرکت کردند.

حدائق با اشاره به روز نهم دی، تاکید کرد: نهم دی انقلاب سوم بود و یکی از مهمترین زمان های این کشور محسوب می شود و مردم در برابر فتنه گران قد علم کردند.

حجت الاسلام حدائق با اشاره به فعالیت های قرارگاه «عمار» در ایام کرونا، گفت: این قرارگاه توسط جمعی از طلاب از سال ۹۳ آغاز به کار کرد و بیش از ۱۱ هزار بسته معیشتی توسط این قرارگاه توزیع شد و همین تعداد هم توسط بنیاد حضرت مهدی (عج) فارس توزیع شد.

مسئول حوزه علمیه منصوریه شیرازبا اشاره به اینکه پنج هزار اقلام بهداشتی بین اقشار آسیب پذیر و ۵۰۰ بسته لوازم التحریر هم بین دانش آموزان نیازمند توزیع شد، افزود: ارائه کمک هزینه ۸۵۰ میلیون تومان بین اقشار نیازمند، چهار سری جهیزیه، چهار سری سیسمونی، توزیع ۶۰ هزار قرص نان بین نیازمندان، توزیع سه تن آرد، تعمیر و بازسازی منازل، برپایی طرح های «چهارشنبه های رضوی» با هدف توزیع ۵۰۰ پرس غذا بین کارتن خواب ها و برپایی برنامه های تبلیغی در فضای مجازی از جمله برنامه های این قرارگاه در زمان کرونا بود.

وی با اشاره به سابقه این حوزه، هم گفت: این حوزه علمیه که ۶۰۰ سال سابقه دارد، سند تشیع مردم شیراز است و بنیانگذاران این مدرسه از بزرگان علمای آن زمان بودند.  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل