کد خبر: 7789
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
دکتر علی اکبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

به گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون در استان فارس، بیش از ۱۵۹ هزار نفر به این بیماری مبتلا شدند.

به گزارش پیام خبر، علی اکبری، امروز با اشاره به آخرین آمار فوت شدگان کرونا در فارس به خبرنگاران گفت: : از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون در استان فارس، ۵۴۰ هزار و ۱۰۷ نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه و به آزمایشگاه های تشخیصی در سطح استان ارسال شده که از این تعداد، ۱۵۹ هزار و ۴۴۵ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را از ابتدا شیوع کروناویروس تاکنون، ۱۵۴ هزار و ۱۰ نفر اعلام کرد.

وی با اشاره به بستری ۶۲۲ بیمار مشکوک و یا دارای علامت ابتلا به کروناویروس در بیمارستان های استان، اضافه کرد: از این تعداد، ۱۷۰ بیمار کرونا به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان بستری هستند.

معاون درمان این دانشگاه گفت: متاسفانه ۹ نفر  در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، در حال حاضر آمار جانباختگان کرونا ویروس در فارس، از ابتدای شیوع تاکنون به دو هزار و ۹۴۱ نفر رسیده است.

وی تاکید کرد: اقدامات مسوولان استان، تلاش کادر بهداشت و درمان، رعایت پروتکل ها توسط مردم باعث کاهش موارد مثبت ابتلا به کروناویروس و تعداد بیمار بستری در بیمارستان ها شد.

 اکبری از مردم خواست نسبت به رعایت پروتکل های محدودسازی و حفاظت فردی بیش از بیش اقدام کنند تا به لطف الهی و تلاش کادر بهداشت و درمان بیماری را در استان مدیریت کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل