کد خبر: 7792
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۳
  • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
  • چاپ
آیین پایانی جشنواره کشوری بهونه/ رونمایی از کتاب جادوی صدا/ عکس: علی روزیطلب

در این چند ماهه که کرونا همه را زمین گیر کرده است به ویژه پویای فرهنگ و هنر را از آن هیاهو، رویکردی دیگرگونه پیدا کرد، این موسسه فرهنگی و هنری بهونه به مدیریت سید علیرضا موسوی توانست آن جنب و جوش ها را پاسبانی کند.

به گزارش پیام‌ خبر؛ چهارمین دوره جشنواره کشوری تولیدات فرهنگی و هنری بهونه که از بیست مهر ماه همزمان با یادروز حافظ در قالب شعر و دلنوشته و در زمینه های کرونا کادر درمان و سلامت با رویکرد تقدیر از پرستاران و کادر درمان در تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد.

فراخوان چهارمین دوره جشنواره کشوری تولیدات فرهنگی و هنری بهونه که با تلاش مؤسسه فرهنگی و هنری بهونه به مدیریت سید علیرضا موسوی و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در زمینه شعر و دل‌نوشته، بیست مهرماه، همزمان با یادروز حافظ منتشر شد. این دوره جشنواره به دلیل استقبال بسیار زیاد، یک بار تمدید شد.

مهدی امیدبخش، معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این آیین با تبریک زادروز حضرت زینب و روز پرستار گفت: این رویداد به بهانه روز پرستار برگزار شد تا از دستان پرمهری که هر آنچه در چنته دارند به کسانی که به ویژه این روزها نیازمند آنند هدیه می دهند.

امیدبخش ادامه داد: براستی پرستاران قهرمانان همیشه هستند به ویژه در این روزهایی که بیماری کرونا جهان را فراگرفته است.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: در این چند ماهه که کرونا همه را زمین گیر کرده است به ویژه پویای فرهنگ و هنر را از آن هیاهو، رویکردی دیگرگونه پیدا کرد، این موسسه فرهنگی و هنری بهونه به مدیریت سید علیرضا موسوی توانست آن جنب و جوش ها را پاسبانی کند.

وی بیان داشت: باعث مباهات است که امروز هرچند در سالن خالی هستیم اما پویایی فرهنگ و هنر را همچنان می بینیم و امید داریم که هر چه زودتر بار دیگر آن هیجان و شور را دوباره ببینیم.

سید علیرضا موسوی دبیر این جشنواره نیز با گرامی داشت زادروز حضرت زینب و روز پرستار با ابراز خرسندی از پایان چهارمین دوره جشنواره کشوری بهونه گفت: 760 اثر به دبیرخانه جشنواره رسید که پس از داوری 42 اثر به داوری نهایی رسیدند.

موسوی جشنواره بهونه را بسیار سربلند دانست و افرود: در این دوره جشنواره 8 اثر نیز از خارج کشور داشتیم که نشان از جهانی شدن جشنواره دارد.

همچنین در این جشنواره افزون بر رونمایی از لوگوی ویژه جشنواره کشوری بهونه از کتاب

جادوی صدا نوشته مهدی مقدر و سمانه کاظمی نیز رونمایی شد.

سمانه کاظمی در رونمایی کتاب خود گفت: تلاش داشتیم تا این کتاب با فرانهادن پا از بازاری بودن کتابی تخصصی در زمینه صداپیشگی و تمرین های لازم را برای علاقمندان گرد آوریم.

دل نوشته منتقدین:

دنیا اسکندر زاده از تهران رتبه سوم

معصومه سادات شاکری از نیشابور رتبه دوم

مجتبی صفدری از رشت رتبه اول

دلنوشته داوران

زهرا ایروانی از نیشابور رتبه سوم

مجتبی صفدری از رشت رتبه دوم

معصومه سادات شاکری از نیشابور رتبه اول

شعر داوری

حسین علی کریمی نسب از رشت رتبه سوم

حمیدرضا دالوند از شیراز رتبه دوم

 فاطمه صفایی فرد و میکاییل عوض زاده از شیراز به صورت مشترک رتبه اول

شعر منتقدین

میکاییل عوض زاده از شیراز رتبه سوم

مریم سهرابی از ممسنی رتبه دوم

محبوبه مهبودی از زرقان رتبه اول

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل