نشست خبری سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز - نواب قائدی

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: وی احداث المان و یادمان شهدای نهضت سواد آموزی را تلاشی در جهت یادآوری رشادتها و دلاورمردیهای شهیدان دانست و بیان داشت: معرفی و تعمیق شخصیت، منزلت، عقاید و آرمانهای آن بزرگواران و همچنین تقویت باورهای دینی و ملی که امروز جزء اصلی ترین مسائل اعتقادی و فرهنگی به حساب می آیند در ردیف مهمترین وظایف ماست.

به گزارش پیام خبر، در 29 بهمن سال 1365کلاسهای نهضت سوادآموزی تحت هر شرایطی حتی در دوران جنگ تحمیلی و دفاع از کیان کشور ادامه می یابد و بمبارانهای پیاپی دشمن نیز نمی تواند خللی در روشنی دلها و برپایی کلاسهای نهضت سوادآموزی ایجاد کند، تا جائیکه یکی از تلخ ترین حوادث جنگ تحمیلی در این روز (29 بهمن 65) رخ می دهد و نهاد مقدس نهضت سوادآموزی بهای سنگینی را برای تحقق اهداف والای الهی خود می پردازد. 20 نفر بانوی سوادآموز به همراه 4 کودک در زمانیکه مشغول فراگیری علم و دانش بودند، در محله ده پیاله شیراز با حمله هوایی دشمن به مقام رفیع شهادت نایل می گردند و از جمع حاضر، آموزشیار متعهد اسلام و انقلاب (سرکارخانم ذوالقدر) به درجه جانبازی نائل می گردند تا نهضت دوم امام راحل، شهدا و جانباز خاص خود را داشته باشد.

در همین رهگذر «نواب قائدی» با اشاره به طرح این کمیسیون مبنی بر احداث المان و یادمان شهدای نهضت سواد آموزی در محله ده پیاله شیراز گفت: این طرح پس از ارائه از سوی کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا، در کمیسیون فرهنگی مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت پس از تصویب در صحن شورای اسلامی شهر و تایید فرمانداری شیراز، به شهرداری جهت اجرا ابلاغ شد و مقرر گردید شهرداری شیراز حداکثر ظرف مدت 5 ماه نسبت به طراحی و احداث یادمان شهدای نهضت سوادآموزی اقدامات لازم را انجام دهد.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز احداث المان و یادمان شهدای نهضت سواد آموزی را تلاشی در جهت یادآوری رشادتها و دلاورمردیهای شهیدان دانست و بیان داشت: معرفی و تعمیق شخصیت، منزلت، عقاید و آرمانهای آن بزرگواران و همچنین تقویت باورهای دینی و ملی که امروز جزء اصلی ترین مسائل اعتقادی و فرهنگی به حساب می آیند در ردیف مهمترین وظایف ماست.

ویخاطر نشان کرد: همه ما مدیون شهدا و ایثارگران بوده و یکی از طرقی که می توانیم ادای دین نماییم، شناساندن همه جانبه آنان به نسل هایی است که شهدا و مسیری که در آن ممارست داشته اند را، به خوبی درک نکرده اند.

گفتنی است المان و یادمان شهدای نهضت سوادآموزی در مکان رخداد حادثه (بلوار نهضت سوادآموزی نبش کوچه 10 خیابان شهید حسین حاتمی) احداث می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل