نشست خبری سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز - نواب قائدی

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: وی احداث المان و یادمان شهدای نهضت سواد آموزی را تلاشی در جهت یادآوری رشادتها و دلاورمردیهای شهیدان دانست و بیان داشت: معرفی و تعمیق شخصیت، منزلت، عقاید و آرمانهای آن بزرگواران و همچنین تقویت باورهای دینی و ملی که امروز جزء اصلی ترین مسائل اعتقادی و فرهنگی به حساب می آیند در ردیف مهمترین وظایف ماست.

به گزارش پیام خبر، در 29 بهمن سال 1365کلاسهای نهضت سوادآموزی تحت هر شرایطی حتی در دوران جنگ تحمیلی و دفاع از کیان کشور ادامه می یابد و بمبارانهای پیاپی دشمن نیز نمی تواند خللی در روشنی دلها و برپایی کلاسهای نهضت سوادآموزی ایجاد کند، تا جائیکه یکی از تلخ ترین حوادث جنگ تحمیلی در این روز (29 بهمن 65) رخ می دهد و نهاد مقدس نهضت سوادآموزی بهای سنگینی را برای تحقق اهداف والای الهی خود می پردازد. 20 نفر بانوی سوادآموز به همراه 4 کودک در زمانیکه مشغول فراگیری علم و دانش بودند، در محله ده پیاله شیراز با حمله هوایی دشمن به مقام رفیع شهادت نایل می گردند و از جمع حاضر، آموزشیار متعهد اسلام و انقلاب (سرکارخانم ذوالقدر) به درجه جانبازی نائل می گردند تا نهضت دوم امام راحل، شهدا و جانباز خاص خود را داشته باشد.

در همین رهگذر «نواب قائدی» با اشاره به طرح این کمیسیون مبنی بر احداث المان و یادمان شهدای نهضت سواد آموزی در محله ده پیاله شیراز گفت: این طرح پس از ارائه از سوی کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا، در کمیسیون فرهنگی مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت پس از تصویب در صحن شورای اسلامی شهر و تایید فرمانداری شیراز، به شهرداری جهت اجرا ابلاغ شد و مقرر گردید شهرداری شیراز حداکثر ظرف مدت 5 ماه نسبت به طراحی و احداث یادمان شهدای نهضت سوادآموزی اقدامات لازم را انجام دهد.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز احداث المان و یادمان شهدای نهضت سواد آموزی را تلاشی در جهت یادآوری رشادتها و دلاورمردیهای شهیدان دانست و بیان داشت: معرفی و تعمیق شخصیت، منزلت، عقاید و آرمانهای آن بزرگواران و همچنین تقویت باورهای دینی و ملی که امروز جزء اصلی ترین مسائل اعتقادی و فرهنگی به حساب می آیند در ردیف مهمترین وظایف ماست.

ویخاطر نشان کرد: همه ما مدیون شهدا و ایثارگران بوده و یکی از طرقی که می توانیم ادای دین نماییم، شناساندن همه جانبه آنان به نسل هایی است که شهدا و مسیری که در آن ممارست داشته اند را، به خوبی درک نکرده اند.

گفتنی است المان و یادمان شهدای نهضت سوادآموزی در مکان رخداد حادثه (بلوار نهضت سوادآموزی نبش کوچه 10 خیابان شهید حسین حاتمی) احداث می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.