کد خبر: 7815
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۸
سید روح الله حسینی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز

به گفته مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آمار موارد ابتلا به کرونا ویروس در فارس، از مرز ۱۶۰ هزار نفر گذشت.

به گزارش پیام خبر، دکتر «سید روح الله حسینی» اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تاکنون در استان فارس، ۵۴۳ هزار و ۲۲۶ نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه و به آزمایشگاه های تشخیصی در سطح استان ارسال شده که از این تعداد، ۱۶۰ هزار و ۴۶ مورد مثبت شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز همچنین آمار بهبود یافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را از ابتدا شیوع کرونا ویروس تاکنون، ۱۵۴ هزار و ۹۰۴ نفر اعلام کرد.

او با اشاره به بستری ۶۶۴ بیمار مشکوک و یا دارای علامت ابتلا به کرونا ویروس در بیمارستان های استان، اضافه کرد: از این تعداد، ۱۶۰ بیمار کووید۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان بستری هستند.

دکتر حسینی گفت: متاسفانه ۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، در حال حاضر آمار جانباختگان کرونا ویروس در فارس، از ابتدای شیوع تاکنون به 2 هزار و ۹۵۷ نفر رسیده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه تاکید کرد: تنها راه کنترل بیماری کووید۱۹ و پیشگیری از ابتلا به این ویروس منحوس، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها، پرهیز از ترددهای غیر ضروری و دوری از دورهمی های خانوادگی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل