کد خبر: 7818
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲
دانش آموزان

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: درباره ضرورت آموزش حضوری دانش‌آموزان کلاس اول و دوم دبستان، نامه‌ای به رئیس‌جمهور فرستادیم.

به گزارش پیام خبر، با توجه به شرایطی که شیوع بیماری کرونا در خصوص شیوه آموزش ایجاد کرد و مجازی شدن مدارس، والدین و معلمین در خصوص یادگیری مطالب درسی توسط دانش آموزان به خصوص دانش آموزان ابتدایی ابراز نگرانی کرده اند.

در همین راستا معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در دوره ابتدایی امتحان به شکل سنتی و مرسوم آن وجود ندارد و دانش‌آموزان آزمونی ندارند، عنوان کرد: هدف ما ارزیابی وضعیت یادگیری دانش‌آموزان است و نه صرفاً قرار دادن آنها در معرض امتحان و آزمون، معلم می‌تواند در زمان مناسب و نه الزاما بازه زمانی فعلی، این ارزیابی را در قالب گروه‌های کوچک به صورت حضوری انجام دهد البته این به کسب مجوز از کارگروه مدیریت و کنترل بیماری کرونای استان هم نیاز دارد.

رضوان حکیم زاده در گفت و گو با تسنیم بیان کرد: دانش‌آموزان کلاس اول و دوم دبستان مهارت پایه را به صورت عملی از طریق فضای مجازی به خوبی فرا نمی‌گیرند بنابراین تاکید داریم که ارزیابی آنها در دو درس فارسی و ریاضی به صورت حضوری انجام شود و معلم بداند، دانش‌آموز در چه زمینه‌هایی نیاز به تقویت دارد و تا فرصت داریم برای شناسایی مشکلات و رفع آنها برنامه‌ریزی جدی انجام دهیم.

وی ادامه داد: هدف این است که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از میزان یادگیری دانش‌آموزان کلاس اول و دوم در دو درس ریاضی و فارسی ارزیابی حضوری انجام و اگر نیاز بود برای برنامه جبرانی اقدام شود.

حکیم زاده افزود: درباره ضرورت آموزش حضوری دانش‌آموزان کلاس اول و دوم دبستان، نامه‌ای به رئیس‌جمهور فرستادیم؛ با شیوع کرونا بسیاری از کشورها مدارس را تعطیل نکردند ما نیز امیدواریم برای پایه‌های مهم یعنی کلاس اول و دوم دبستان با همکاری وزارت بهداشت در گروه‌های کوچک بتوانیم طی ساعات محدودی در طول هفته بخشی از آموزش را به صورت حضوری ارائه دهیم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش  گفت: طبق پروتکل‌های جدید وزارت بهداشت، اجتماع بیش از ۱۵ نفر مجاز نیست و باید به این موضوع دقت شود، امیدواریم بر این اساسی و طی جلسات کارشناسی امکان آموزش حضوری فراهم شود چرا که به شدت نگران سطح سواد این نسل هستیم و نگرانیم یادگیری آنها به خطر بیفتد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل