کد خبر: 7822
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
شهرداری شیراز/بازدید از مجتمع سینمایی جوان

شهردار شیراز گفت: احداث مجتمع سینمایی جوان در راستای توسعه متوازن شهر و دسترسی شهروندان ساکن در همه نقاط به ویژه مناطق کمتربرخوردار به امکانات فرهنگی و تفریحی است.

به گزارش پیام خبر، شهردار شیراز امروز در بازدید از مجتمع سینمایی جوان گفت: این پروژه شامل پنج سالن سینما، یک سالن تئاتر، یک آمفی تئاتر، سالن اجتماعات 800 نفره، باغ کتاب شامل کتابخانه و محل مطالعه در منطقه کوزه گری در دست احداث است.

حیدراسکندرپور افزود: احداث مجتمع سینمایی جوان در راستای توسعه متوازن شهر و دسترسی شهروندان ساکن در همه نقاط به ویژه مناطق کمتربرخوردار به امکانات فرهنگی و تفریحی است.

وی با بیان اینکه در منطقه کوزه گری به عنوان یکی از مناطق محروم شیراز یک و نیم هکتار فضای فرهنگی و هنری در حال احداث است، اضافه کرد: با اتمام این پروژه یک مجموعه فاخر و ماندگار فرهنگی را در جنوب شیراز تقدیم شهروندان می کنیم که تا سالها نیازهای فرهنگی هنری ساکنین این منطقه از شهر را برآورده می کند.

شهردار شیراز ادامه داد: طراحی مجتمع سینمایی جوان به گونه ای است که پشت بام آن فضای باز شهری است و با پارک جوان که در مجاورت آن واقع شده، ارتباط دارد.

اسکندرپور در تشریح امکانات سینمایی این مجتمع فرهنگی گفت: مجتمع سینمایی جوان دارای پنج سالن سینما شامل سه سالن بزرگ مقیاس و یک سال VIP و یک سالن سینمای کودک است.

وی عنوان کرد: سالن اجتماعات 800 نفره این مجتمع نیز در جنوب شیراز بی سابقه است و در مناسبت های مختلف می تواند عملکرد داشته باشد.

سولماز دهقان عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این بازدید گفت: کلنگ احداث پروژه مجتمع سینمایی جوان در سال 97 و همزمان با افتتاح بوستان جوان به زمین زده شد.

دهقان در خصوص چرایی احداث این پروژه گفت: از شعارهای و رویکرد مجموعه مدیری شهری ایجاد توازن در توزیع فضاهای فرهنگی و هنری در شهر است تا همه شهروندان از امکانات فرهنگی و هنری برخوردار باشند و احداث پروژه سینمایی جوان نیز در راستای تحقق این رویکرد است.

وی نوید داد: کلنگ فرهنگسرای توانخواهان نیز در سمت دیگرمجموعه جوان به زمین زده می شود.

همچنین اسماعیل صالحی معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز در بازدید از مجتمع سینمایی جوان گفت: این پروژه یکی از کارهای ویژه و مهمی است که شهرداری در منطقه کمتربرخوردار انجام می دهد.

صالحی در خصوص عملیات عمرانی این پروژه گفت: ساخت عرشه فولادی را شروع کردیم، در روزهای آتی بتن ریزی سقف را انجام می دهیم و سپس تاسیسات و تجهیزات را انجام می دهیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.