کد خبر: 7822
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹
  • خبرنگار: سحر علیپور
  • چاپ
شهرداری شیراز/بازدید از مجتمع سینمایی جوان

شهردار شیراز گفت: احداث مجتمع سینمایی جوان در راستای توسعه متوازن شهر و دسترسی شهروندان ساکن در همه نقاط به ویژه مناطق کمتربرخوردار به امکانات فرهنگی و تفریحی است.

به گزارش پیام خبر، شهردار شیراز امروز در بازدید از مجتمع سینمایی جوان گفت: این پروژه شامل پنج سالن سینما، یک سالن تئاتر، یک آمفی تئاتر، سالن اجتماعات 800 نفره، باغ کتاب شامل کتابخانه و محل مطالعه در منطقه کوزه گری در دست احداث است.

حیدراسکندرپور افزود: احداث مجتمع سینمایی جوان در راستای توسعه متوازن شهر و دسترسی شهروندان ساکن در همه نقاط به ویژه مناطق کمتربرخوردار به امکانات فرهنگی و تفریحی است.

وی با بیان اینکه در منطقه کوزه گری به عنوان یکی از مناطق محروم شیراز یک و نیم هکتار فضای فرهنگی و هنری در حال احداث است، اضافه کرد: با اتمام این پروژه یک مجموعه فاخر و ماندگار فرهنگی را در جنوب شیراز تقدیم شهروندان می کنیم که تا سالها نیازهای فرهنگی هنری ساکنین این منطقه از شهر را برآورده می کند.

شهردار شیراز ادامه داد: طراحی مجتمع سینمایی جوان به گونه ای است که پشت بام آن فضای باز شهری است و با پارک جوان که در مجاورت آن واقع شده، ارتباط دارد.

اسکندرپور در تشریح امکانات سینمایی این مجتمع فرهنگی گفت: مجتمع سینمایی جوان دارای پنج سالن سینما شامل سه سالن بزرگ مقیاس و یک سال VIP و یک سالن سینمای کودک است.

وی عنوان کرد: سالن اجتماعات 800 نفره این مجتمع نیز در جنوب شیراز بی سابقه است و در مناسبت های مختلف می تواند عملکرد داشته باشد.

سولماز دهقان عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این بازدید گفت: کلنگ احداث پروژه مجتمع سینمایی جوان در سال 97 و همزمان با افتتاح بوستان جوان به زمین زده شد.

دهقان در خصوص چرایی احداث این پروژه گفت: از شعارهای و رویکرد مجموعه مدیری شهری ایجاد توازن در توزیع فضاهای فرهنگی و هنری در شهر است تا همه شهروندان از امکانات فرهنگی و هنری برخوردار باشند و احداث پروژه سینمایی جوان نیز در راستای تحقق این رویکرد است.

وی نوید داد: کلنگ فرهنگسرای توانخواهان نیز در سمت دیگرمجموعه جوان به زمین زده می شود.

همچنین اسماعیل صالحی معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز در بازدید از مجتمع سینمایی جوان گفت: این پروژه یکی از کارهای ویژه و مهمی است که شهرداری در منطقه کمتربرخوردار انجام می دهد.

صالحی در خصوص عملیات عمرانی این پروژه گفت: ساخت عرشه فولادی را شروع کردیم، در روزهای آتی بتن ریزی سقف را انجام می دهیم و سپس تاسیسات و تجهیزات را انجام می دهیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل