سید روح الله حسینی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از ابتدای شیوع اپیدمی کروناویروس تا کنون، بیش از ۵۴۴ هزار مورد تست تشخیصی کروناویروس در استان فارس انجام شده است.

 «سید روح الله حسینی» با اعلام این خبر گفت: با بررسی ۵۴۴ هزار و ۵۵۱ مورد تست تشخیصی کروناویروس در فارس از ابتدای شیوع تا امروز پنجم دی، ۱۶۰ هزار و ۲۹۹ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز جانباختگان این بیماری طی ۲۴ ساعت گذشته را نیز ۹ نفر اعلام کرد و افزود: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون، دو هزار و ۹۶۶ هم استانی را در اثر این بیماری از دست داده ایم.

وی در ادامه به آمار بیماران بستری اشاره کرد و با بیان اینکه هم اکنون ۶۰۵ بیمار مثبت قطعی و مشکوک و دارای علایم کروناویروس در بیمارستان های استان بستری هستند، گفت: از این تعداد ۱۵۹ بیمار در وضعیت وخیم بوده و در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

دکتر حسینی آمار بهبودیافتگان کرونا از ابتدا تا کنون را نیز ۱۵۵ هزار و ۲۶۱ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پایان این گزارش با تاکید بر اینکه کاهش آمار کنونی کرونا در استان به منزله پایان آن نیست، یادآور شد: در شرایط کنونی نیز لازم است همه ما نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی از دیگران و پرهیز از برگزاری مهمانی و تجمعات پایبند بوده و بتوانیم مانع از انتشار بیشتر این بیماری شویم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل