کد خبر: 7829
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳
علیرضارییسی

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد: امروز مصوب شد که در شهرهای زرد نیز منع تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد اجرا شود، مدارس همچنان غیر حضوری خواهند بود.

به گزارش پیام خبر، امروز سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص مصوبات و مباحث مطرح شده در جلسه این ستاد عنوان کرد: امروز مصوب شد علاوه بر شهرهای قرمز و نارنجی در شهرهای زرد نیز منع تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد اجرا شود.

علی رضا رییسی با بیان اینکه در حال حاضر شهر با وضعیت قرمز کرونا نداریم ادامه داد: ۳۳۰ شهر با وضعیت زرد کرونا و ۱۰۸ شهر با وضعیت نارنجی کرونا داریم، که امیدواریم شهرهای نارنجی نیز به مرور به سمت وضعیت زرد حرکت کنند و شاهد کاهش میزان ابتلا و بستری در شهرهای مختلف باشیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر میزان بستری در کشور روزانه بیش از ۴۰ درصد و مرگ و میر نیز بیش از ۵۰ درصد کاهش داشته است و در نتیجه ۷ هزار و ۵۰۰ مرگ و میر کمتر اتفاق افتاده است.

رییسی در خصوص بازگشایی مدارس در مقطع ابتدایی اظهار کرد: بحث بازگشایی پایه‌های اول و دوم ابتدایی در هفته گذشته مطرح شد، که دانش آموزان بتوانند در مدارس حضور داشته باشند که امروز در کمیته تخصصی رای نیاورد و همچنان مدارس غیرحضوری خواهند بود تا شرایط بهتری فراهم شود.

وی افزود: بعد از اجرای واکسیناسیون عمومی و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا امیدواریم هستیم که در سال آینده  مدارس بازگشایی شوند، اما مدارس همچنان غیرحضوری خواهد بود و پیشنهاد حضور پایه‌های اول و دوم ابتدایی هم مصوب نشده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.