کد خبر: 7829
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳
علیرضارییسی

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد: امروز مصوب شد که در شهرهای زرد نیز منع تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد اجرا شود، مدارس همچنان غیر حضوری خواهند بود.

به گزارش پیام خبر، امروز سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص مصوبات و مباحث مطرح شده در جلسه این ستاد عنوان کرد: امروز مصوب شد علاوه بر شهرهای قرمز و نارنجی در شهرهای زرد نیز منع تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد اجرا شود.

علی رضا رییسی با بیان اینکه در حال حاضر شهر با وضعیت قرمز کرونا نداریم ادامه داد: ۳۳۰ شهر با وضعیت زرد کرونا و ۱۰۸ شهر با وضعیت نارنجی کرونا داریم، که امیدواریم شهرهای نارنجی نیز به مرور به سمت وضعیت زرد حرکت کنند و شاهد کاهش میزان ابتلا و بستری در شهرهای مختلف باشیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر میزان بستری در کشور روزانه بیش از ۴۰ درصد و مرگ و میر نیز بیش از ۵۰ درصد کاهش داشته است و در نتیجه ۷ هزار و ۵۰۰ مرگ و میر کمتر اتفاق افتاده است.

رییسی در خصوص بازگشایی مدارس در مقطع ابتدایی اظهار کرد: بحث بازگشایی پایه‌های اول و دوم ابتدایی در هفته گذشته مطرح شد، که دانش آموزان بتوانند در مدارس حضور داشته باشند که امروز در کمیته تخصصی رای نیاورد و همچنان مدارس غیرحضوری خواهند بود تا شرایط بهتری فراهم شود.

وی افزود: بعد از اجرای واکسیناسیون عمومی و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا امیدواریم هستیم که در سال آینده  مدارس بازگشایی شوند، اما مدارس همچنان غیرحضوری خواهد بود و پیشنهاد حضور پایه‌های اول و دوم ابتدایی هم مصوب نشده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل