کد خبر: 7832
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
عبدالرسول همتی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، مجموع بهبودیافتگان از بیمارستان ها و ایزوله خانگی در استان نیز به ۱۵۵ هزار و ۵۲۴ نفر رسیده است.

به گزارش پیام خبر، «عبدالرسول همتی» امروز 6 دی با اشاره به آمار کرونا گفت: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا امروز ششم دی، بیش از ۵۴۵  هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد ۱۶۰ هزار و ۴۹۹ نفر به کروناویروس مبتلا شدند. 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز افزود: هم اکنون ۶۰۹ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۴۰ بیمار مبتلا به کرونا نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

وی با بیان اینکه متاسفانه ۱۱ نفر در روز گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند افزود: با این موارد جدید، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به 2 هزار و ۹۷۷ نفر رسیده است.

اعلام مبتلایان از ابتدای شیوع کرونا تا کنون به تفکیک شهرستان های تحت پوشش دانشگاه

معاون بهداشت دانشگاه با اعلام بیماران شناسایی شده از ابتدای شیوع کرونا تا کنون به تفکیک شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از مجموع ۱۶۰ هزار و ۴۹۷ مورد شناسایی شده، ۸۱۲۷۱ مورد مربوط به شیراز؛ کازرون ۴۴۸۰ مورد؛ مرودشت ۳۹۷۵ مورد؛ ممسنی ۲۶۹۲ مورد؛ فیروزآباد  ۲۶۸۹ مورد؛ داراب ۲۶۱۲  مورد؛ آباده ۲۵۱۷ مورد؛ کوار ۲۴۶۰ مورد؛ سپیدان ۱۸۷۵ مورد؛ استهبان ۱۵۷۳ مورد؛ نی ریز ۱۴۹۰ مورد؛ زرین دشت ۱۴۷۲ مورد؛ کوهچنار ۱۴۳۹ مورد؛ اقلید ۱۳۸۳ مورد؛ قیروکارزین ۱۳۶۸ مورد؛ خرمبید ۱۲۲۰ مورد؛ لامرد ۱۱۱۶مورد؛ رستم ۱۱۱۱ مورد؛ زرقان ۱۰۴۸ مورد؛ خرامه ۱۰۲۸ مورد؛ پاسارگاد ۱۰۰۸ مورد؛ فراشبند ۹۸۶ مورد؛ ارسنجان ۷۸۹ مورد؛ سروستان ۶۸۵ مورد؛ مهر ۶۵۵ مورد؛ بوانات ۵۶۳ مورد؛ بیضا ۵۳۸ مورد؛ بختگان ۵۱۶ مورد؛ سرچهان ۳۸۶ مورد بوده است.

همتی با قدردانی از همدلی و همکاری مردم فهیم استان، از آنان خواست تا با توجه به وضعیت ناپایدار موجود با استفاده از ماسک، شستشو و ضدعفونی کردن مرتب دست ها، رعایت فاصله فیزیکی و خودداری از حضور در دورهمی های خانوادگی و تجمعات برای کاهش آمار این بحران تلاش کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  شیراز در مسیر «هاب هوانوردی» قرار می گرفت اگر دوبی نبود

  استاندار فارس که شنبه ۱۶ اسفند با روزنامه «شرق» با تیتر «سیاسی‌ترین استاندار با اولویت اقتصادی»، انجام داد، از ایجاد «هاب هوانوردی» در شیراز خبر داد و گفت: اگر سیاست گذاری به سمت دیگری می رفت امروز فرودگاه شیراز جایگزین فرودگاه دوبی یا فرودگاه های درجه یک یکی از همسایگان می شد که متأسفانه حاصل نشده اما می تواند به این سمت حرکت کند.  

 • آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز

  مدیر قطب علمی «شعرپژوهی فرهنگ عامه» از آغاز طرح ملی و فراگیر گونه‌شناسی بومی‌سروده‌های ایران در دانشگاه شیراز خبر داد.

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.